Wpis z mikrobloga

@roszej: Nie każdy ma internet. Jest duuuuzo telewizorów które go nie maja. Wiem bo sam nie dawno kupowałem. No napewno nie polecam philipsa obraz bardzo brzydki (w mojej ocenie). Jak masz PS4 pro to zwroc uwagę na obsługę HDR itd. żeby lepiej wykorzystać możliwości konsoli.
Za tą kwotę to radzę Ci uważać z tym internetem na "pewniaka" bo mimo ze raczej to powinno być standardem juz, to nadal mozna się zaskoczyć (mówię o jakiś "pół rozwiązaniach"), poczytaj jeszcze o kodekach w zależności od producenta ale problemy tego typu chyba ps4 rozwiązuje(jesli się myle to mnie proszę poprawić). Nwm czy HDR i 4K to ta półka cenowa.
@Haryxd: 4K staje się obecnie standardem w telewizorach i można taki złapać całkiem tanio za nawet około 1,5k zł. Podobnie z HDR z tą różnicą, że w droższych modelach na pewno ładniej działa ta opcja. Sam mam w Samsunga UE43NU7192U z tej właśnie półki cenowej i sprawuje się fajnie.
@roszej: sprawdzaj w necie jaki jest input lag nie tylko w trybie gra ale też zwykłym. Im mniejszy tym lepiej.
Warto też wybrać interesujący nas model i przejrzeć jego testy, ja polecam to robić nie tylko na hdtvpolska ale też na brytyjskich portalach o tv - [model tv] uk test i popatrzeć co piszą.

Standardowo do kanapy mam 3,5 metra więc myślę o 55 calach.


bierz 65" co najmniej w takim
bierz 65" co najmniej w takim układzie. Serio. Teraz ci się wydaje, że 55" styknie ale szybko zrozumiesz swój błąd.


@Singularity00: I tak i nie. Fakt, że z tej odległości 65" ma sens, ale za te same pieniądze kupisz tv 55" o znacznie lepszych parametrach obrazu (jakość obrazu). Też miałem ten dylemat i zamiast Sony 65XE85... kupiłem 55XE9005 i nie żałuję. Oglądanie jest bardzo przyjemne. Obraz robi wrażenie (czerń, kolory, kontrast).
@kotoamatsukami: zalezy co komu potrzebne, ja smart tv uzylem moze ze 3 razy w zyciu, raz dla apki YT, i ze 2x dla HBO Go, wiec dla mnie jest on bez znaczenia (tv mam dla konsoli)
Zreszta to tez zalezy, sam mam Samsunga 42 cale, a rodzicowi polecilem Sony Bravia 55 cali, i ten Smart w Sony jest 10x bardziej rozbudowany i lepszy niz w moim TV :)

Jesli idzie o
@Dante27: Sony generalnie w wysokich modelach pokazuje klasę od lat, Samsung nadrabia przewagę w tanich modelach gdzie Sony potrafiło iść na mocne cięcie kosztów... problem tylko z Samsungiem jest ich dziwna polityka eksponowania pstrokacizny w trybie demo na jakich działają tv w salonach handlowych. Może jakiś procent ludzi to lubi ale generalnie na to się patrzeć nie da.

@G_Addams: za 3k-4k i tak nie ma szans na półkę premium więc