Wpis z mikrobloga

Aa, czyli ktoś jest katolikiem ale nawet nie wie na czym to polega i w co wierzy?


@GoroncoMi: no taki wygląd katolików xD
oni są jak wytresowane małpki - mają dawać pieniążki, nie pytać za dużo i nie mówić o pedofilii w kościele - a jak ktoś o niej mówi to bluzgać i zwalać na murarzy xD

a w nagrodę ich bóg zabierze ich po śmierci do swojego nieba ( ͡
@wykopiwniczanin

Każdy wierzy w to co chce


Hmm powiedz to indoktrynowanym przez rodziców dzieciom

Twoje brednie tego nie zmienią


Nie chcę nikogo zmieniać, tylko uświadomić. Jeśli ktoś będzie chciał się zmieni to zrobi to sam

To ty właśnie nie wiesz na czym to polega


Na łykaniu manipulacji przez setki/tysiące lat, czy okłamywaniu siebie że po naszej śmierci coś na nas czeka?
Hmm powiedz to indoktrynowanym przez rodziców dzieciom


@GoroncoMi: Sam jestem taką osobą, pajacu. Cała moja rodzina taka jest (kilka domów z kuzynostwem). Prawie każde z nas pomimo indoktrynacji jest ateistyczne i nie jest na tyle żałosne, żeby swoją wiarę bazować na rozkazach rodziców.

Nie chcę nikogo zmieniać, tylko uświadomić. Jeśli ktoś będzie chciał się zmieni to zrobi to sam


Nie próbujesz uświadomić, przecież oczywistym jest, że ten post to hiperbola mająca
@wykopiwniczanin

@GoroncoMi: Sam jestem taką osobą, pajacu. Cała moja rodzina taka jest (kilka domów z kuzynostwem). Prawie każde z nas pomimo indoktrynacji jest ateistyczne i nie jest na tyle żałosne, żeby swoją wiarę bazować na rozkazach rodziców.


To proste, zostałeś zindoktrynowany przez swoich rodziców ich ateizmem, dlatego teraz ty sam jesteś ateistą... Wiem o co ci chodzi ale nie każdy dzieciak ma tyle oleju w głowie żeby później zaczął się nad
@GoroncoMi: Jestem ciekawy ile osób deklarujących się jako katolicy przeczytało biblię i nadal uważają się za osoby wierzące. Ja przeczytałem pierwszy raz biblie jak dostałem ją na komunię i to właśnie sprawiło że odsunąłem się od kościoła. Jak się zobaczy jak wiara jest przedstawiana w biblii a jak wygląda w rzeczywistości to na prawdę ciężko jest uznawać kościół za wiarygodną instytucje.