Wpis z mikrobloga

Kompletnie nie spodziewałem się tego, co manga "W miasteczku piasku i błękitnych łusek" mi zafundowała. To świetna historia, balansująca na pograniczu realnego świata i dziecięce wyobraźni. Z pozoru lekka fabuła, po dłuższej chwili, zaczynała w pewien sposób czytelnikom ciążyć, nakładając mu na barki kolejne cegiełki przeszłości bohaterów.

To właśnie tutaj znajdziemy GENIALNIE oddaną psychikę dziecka: postrzeganie świata, nocne koszmary, ale również problemy, z którymi borykają się samotni rodzice.

A to wszystko zamknięte w pięknej oprawie graficznej. Polecam serdecznie!

Piękny błękit. W miasteczku piasku i błękitnych łusek

--- Fabuła ---

Po przeprowadzce ze stolicy Tokiko ląduje wraz ze swoim ojcem w miasteczku piasku i błękitnych łusek I chociaż Sunamori nawet nie zbliża się wielkością do Tokio, to właśnie ono będzie jej nowym całym światem.

Jednak piękne widoki wpływają na piątoklasistkę w inny, dziwny sposób. Tokiko zaczyna sobie przypominać obrazy z dzieciństwa, chwile, które już tutaj przeżyła… Syrena, który uratował jej życie. Zrobiłaby wszystko, aby tylko jeszcze raz się z nim spotkać…

Pobierz szogu3 - Kompletnie nie spodziewałem się tego, co manga "W miasteczku piasku i błękit...
źródło: comment_kLAF0EsoUb02MtP6d0Wf5fLmP84x4MyL.jpg