Wpis z mikrobloga

Czy ktoś miał do czynienia z przetwornicą samochodową 12v-230 o mocy 500w i więcej?
I czy one rzeczywiście spełniają swoją rolę? Jak długo mogą pracować z samego aku? A jak długo wogole przy zapłonie (tzn czy po jakimś czasie się nie przegrzeje itp.) Jak obroty wpływały na pracę?Czy jest tam pełnoprawny prąd 230? I czy to nadaje się do 2L Diesla?
Bo tak patrząc na oferty to brzmi to aż za pięknie... Bo średnio za 150zł można mieć urządzenie podpięte do zapalniczki generujące w samochodzie po 1000w/230 czy jednak jest gdzieś haczyk?
#elektryka #elektrykapradnietyka #motoryzacja #mechanikasamochodowa #prad #przetwornica #pytaniedoeksperta
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Brunner: Pod zapalniczke maksymalnie można podpiąć około 150w Nawet jest na nich często napisane 12v i 15A wystarczy pomnożyć. Mocniejsze przetworcnice podpina się pod akumulator, wtedy ważna jest jego pojemnośc. Ile Ah ma twój akumulator?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LIBED: ps. http://energia.nexun.pl/kalkulator/oblicz4.php tu masz kalkulator ile wytrzyma aku. Ważne jest tutaj że przetwornice mają straty i czasami och wydajność to 80% Co do działania samej przetwornicy to 150 jest chyba za mało na przetwornice 1000w Jednak lepiej brac markową i mocniejszą niż potrzeba. Urządzenia te mają wbudowane wentylatory i jęśli celowo ich nie ugotujemy to będzie ok.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Brunner: No to musisz wiedzieć ile prądu będziesz potrzebował, do takiego akumulatora możesz kupic cos co ma 600/1000w, ale pełnej mocy lepiej nie brać. Aku Tobie padnie bardzo szybko. Zobacz kalkulator który podesłałem.
@Brunner: Weź pod uwagę również co będziesz podłączać. Kupiłem przetwornicę 500W z zakresem do 1000W. Podłączyłem wiertarkę, która miała 700W i działała bez problemu. Podłączyłem drukarkę 310W w stanie pracy, 30W w spoczynku i nie uruchamia się.
@LIBED: Nie znam niestety rynku na tyle żeby wiedzieć które są markowe szczególnie że widzę że te same modele potrafią kosztować 99 i 209zł( ͡° ͜ʖ ͡°) I co to znaczy celowo ugotować?
@Brunner: a jaką masz moc ładowarek? Wtedy będzie wiadomo czego szukać. Właśnie też będę kupował przetwornice, polecono mi polskieprzetwornice.pl jako opcje budżetowa i będę tam pewnie brał
@Brunner: to teraz przelicz to sobie na waty i wybierz coś ze strony, która podałem, patrz tylko na moc ciągła nie maksymalna, ja brałbym przynajmniej 20% mocniejsza niż potrzebuje
Czy jest tam pełnoprawny prąd 230?


@Brunner: Zależy od przetwornicy. Większość tanich wytwarza albo prostokątny przebieg albo modyfikowany sinus. Na takich nie ruszy np. lodówka. Najlepsze wytwarzają normalnie pełną sinusoidę jak w gniazdku.