Wpis z mikrobloga

Scrollując dziś Facebooka moją uwage przyciągnął pewien post, a konkretniej komentarze pod nim. 2019 rok, środek europy, a ja nie moge uwierzyć w to co czytam i że ktoś tak serio mógł napisać. Pisowska grupka na fb(do której dołączyłem oczywiście "ironicznie") jedna z wielu zbierająca wyborców parti na którą głosowała prawie połowa polaków, a komentarze jak z jakiegoś zebrania nocjonalistów i neonazistów z IQ <80. Autor tego postu na grupce to jakiś troll, pewnie z jakichś innych grupek fejsbukowych typu jbwa, ale reszta komentujących to jak najbardziej autentyczne osoby które podpisują się pod tym co napisały nazwiskiem, a w znajomych mają członków swojej rodziny. Sprawdziłem ich proflie i są jak najbardziej autentyczne. Sam nie jestem jakimś ultralewicowcem uberprolgbt, ale te komentarze mnie aż zszokowały. Zastanawia mnie co ci ludzie mają w głowie? Nie są to żadne wyselekcjonowane komentarze pod teze, pod tym postem może 1 na 10-15 komentarzy jest w miarę "normalny". Screeny z komentarzami daje w odpowiedziach. Niestety, z wiadomych przyczyn nazwiska tych ludzi musiałem zamazać. Link do grupy i postu: https://www.facebook.com/groups/755145894622731/permalink/1591507500986562/
#neuropa #4konserwy #lgbt #polityka #mowanienawisci #geje #polityka #bekazkatoli #bekazpodludzi #patologiazewsi #bekazpisu #bekaznarodowcow #nacjonalizm
Mystoo - Scrollując dziś Facebooka moją uwage przyciągnął pewien post, a konkretniej ...

źródło: comment_wp1p6IbX5153xF5vnVZdaoTZE8bowcuL.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@niechcemisie_: no niestety, nie przesiaduje na co dzień z "większością społeczeństwa", nie przegląda tego typu grupek i z takim prymitywnym zachowaniem spotykam się po raz pierwszy. na wykopie np. takiego czegoś nie widać. co do wniosków nt. demokracji to zgadzam się z nimi
  • Odpowiedz
Skoro więc organizacja LGBT to nie są osoby o orientacji homo lub bi (jak wynika z Twojej wypowiedzi), to proszę powiedz, kim lub czym ta organizacja w takim razie jest?

@shiromaru: Jak w ogóle wyciągnąłeś takie wnioski z mojej wypowiedzi? Bo napisałem, że robią homoseksualistom więcej szkód niż pożytku? W żaden sposób nie wynika z tego, że w LGBT nie ma homoseksualistów, wręcz przeciwnie. Mam wrażenie, że myślisz iż do LGBT
  • Odpowiedz
@niechcemisie_: nawet na prawicowych tagach nigdy nie spotkałem się tu z komentarzami takimi jak na screenach typu: "szkoda, że nie ma już hitlera, to zrobiłby z nimi porządek", "#!$%@?ć ich do putina/na bezludną wyspe", "gonić tych zboków z naszego kraju, dla teakich nie ma miejsca w naszej ojczyźnie" itp.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mystoo: E, to i tak łagodnie w porównaniu do tego co można zobaczyć w komentarzach na antyimigranckich fanpage jak wrzucą coś o LGBT.
  • Odpowiedz
@niechcemisie_:

Chodziło mi o LGBT jako ogół, ruch społeczny.


Jako ogół oznaczałoby wszystkie osoby LGBT, również te konserwatywne, religijne, ukrywające swoją orientację i paradoksalnie nienawidzące gejów.

Jako ruch społeczny należy rozumieć aktywistów - i tutaj jesteśmy już w domu. A czepiałem się, ponieważ ten ruch społeczny jest w bardzo niewielkim stopniu zorganizowany globalnie i daleko mu do tworu, który można by określić jako organizacja. Możesz uznać, że to nic takiego, ale
  • Odpowiedz
@niechcemisie_: do niczego się nie zmuszałem. Chciałem jedynie mocniej zaakcentować to, co uważałem za ważne, a co w pojedynczej wymianie zdań szybko by umknęło uwadze. Wybacz jeśli sprawiłem Ci tym jakikolwiek dyskonfort :)
  • Odpowiedz
. Sam nie jestem jakimś ultralewicowcem uberprolgbt, ale te komentarze mnie aż zszokowały. Zastanawia mnie co ci ludzie mają w głowie? Nie są to żadne wyselekcjonowane komentarze pod teze, pod tym postem może 1 na 10-15 komentarzy jest w miarę "normalny".


@Mystoo:

Na pocieszenie weź pod uwagę, że procent tych komentarzy, które uważasz za nienormalne niekoniecznie musi oddawać procentowego udziału "nienormalnych" ludzi w społeczeństwie. Powody są moim zdaniem 3:
- Ludzię
  • Odpowiedz
nawet na prawicowych tagach nigdy nie spotkałem się tu z komentarzami takimi jak na screenach typu: "szkoda, że nie ma już hitlera, to zrobiłby z nimi porządek", "#!$%@?ć ich do putina/na bezludną wyspe", "gonić tych zboków z naszego kraju, dla teakich nie ma miejsca w naszej ojczyźnie" itp.


@Mystoo: xDDD to baaardzo pobieznie i selektywnie wykop przegladasz. Choc w sumie rzeczywiscie, pod tagami prawicowymi jedynie pisza ludzie, ktorzy takie teksty rzucają...
  • Odpowiedz
Biblia nie jest książką naukową i nie wiem kto miałby ją tak traktować


@Newnowaczek: od #!$%@? ludzi niestety. Chocby w temacie lgbt jest to ich wyznacznik. Ofc selektywny, bo jezeli chodzi o orientacje to biblia jest super swietnym źródłem naukowym, ale jak pisze ze "wszystko co w wodzie zyje ale pletw czy lusek nie ma, bedzie ci obrzydzeniem" to juz metafora i niewazne xD

Jezeli jesteś katolikiem i biblia mowi A,
  • Odpowiedz
@Mystoo: Jak kiedyś wrzuciłem na podobna grupę obrazek szkalujacy Misiewicza to mnie 3 stare baby na priv wyzywały. Chorzy ludzie, którzy nie powinni mieć praw wyborczych
  • Odpowiedz