Wpis z mikrobloga

Mimo iż Wiedzmina 3 kupiłem dawno to wczoraj zacząłem grać. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jestem w Białym Sadzie i zastanawiam się czy nie zacząć od nowa. Wpakowałem skills w jakies zielone cos do alchemii, mimo, że nie wiem jak używać. Zwykłe utopce i trupojady mnie tłuką (poziom trudności ten nie najłatwiejszy tylko kolejny).

Warto zaczynać od nowa czy raczej nie męczyć sie znowu 2h z tym samym i lecieć dalej bo to nie ma znaczenia?

Also, inne protipy na start? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#wiedzmin #wiedzmin3 #cdprojektred #noob

  • 18
@Shellthorn: Zupełnie bezużyteczne jest zielone?

@synbozy777: A tak, żeby wypośrodkować? Sama walka mi idzie kiepsko, nawet jak trzymam blok to mnie ranią. Jak skacze na mnie taki trupojad to mimo, że naciskam prawy myszy 9kontratak) to nic z tego. A na treningu działało.
Sama walka mi idzie kiepsko


@SanczezG: Nie no blokowac nie ma co, tylko uniki sie liczą. Ja mam ustawiony na boczny przycisk myszy ten krótki unik (odskok) i praktycznie jestem nietykalny, wyczuwam moment ataku, robię odskok i atakuje. Jeżeli wrogów jest więcej to lepiej ich trochę rozgrupować to wtedy robię te dłuższe uniki (przeturlania).
@synbozy777: Uniki masz na mysli tylko asdw + spacja? Czyli w sumie W3 to i tak takie Dark Souls i skakanie z turlaniem? :D

Hmm, kurde, faktycznie chyba skopsałem na początku.

Jeszcze takie pytanie, po co w ogóle paski życia i całe jedzenie w grze skoro można po prostu medytowac i mikstury i życie sie odnawia? ¯\_(ツ)_/¯
@SanczezG na trudniejszych poziomach medytacja nie regeneruje

Jedzienie jest w razie jakbys chcial sie podregenerowac w walce

Polecam tez niektore perki z zoltej (?) Kategorii ktore daja rozne buffy typu wiecej udzwigu, hp, wydluzony czas trwania heala od jedzenia
@SanczezG mikstury/petardy sie normalnie uzupelniaja

Jak grasz 1 raz polecam grac na normalu, czyli nie na najnizszym bo wstyd ani tez nie na tym gdzie hp przestaje sie regenerowac na medytacji bo troche zbyt trudno moze byc

Graj na tym na czym ci pasuje, jak bedziesz odpowiednio potezny w pozniejszej grze mozesz podwyzszyc

Pamietaj, ze rozne lokacje maja rozne lvl i trzeba podlevelowac najpierw aby zwiedzac kolejne tereny.

Ale spokojnie, zanim pozwiedzasz
@synbozy777: Zaczne na tym bez medytacji, bo lubię wyzwania. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I zauważyłem, że raczej nie ma co grać jak w Skyrim, że na pałe i bić wszystko, tylko delektowac się raczej klimatem, momentami, postaciami i otoczką. Grać powoli, a ja przyraszowałem. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@SanczezG: Stary spokojnie, potem będziesz mogl kupic eliksir do resetowania. Poza tym wiedźmin moze byc trudny na poczatku, potem jest latwy, tak latwy ze sobie ustawilem na najwyzszy poziom trudnosci i skalowanie poziomu przeciwnikow by bylo jakies wyzwanie
@Thachi: Skalowanie poziomu co robi? Właśnie nie wiedzialem czy to ruszac?

A jak sie zatrudje to cos złego się dzieje? No i czy na wyzszym poziomie trudnosci medytacja tez odnawia eliksiry tym alkahestem?
@SanczezG: Skalowanie sprawia, ze level przeciwnikow dopasowuje sie do twojego.
Jak się zatrujesz to po prostu będziesz tracil troche hp i będziesz mial efekt graficzny na mapie, a jak będziesz mocno zatruty to nie bedziesz mogl wiecej mikstur zazywac do czasu medytacji
Tak, medytacja sluzy glownie do tego wlasnie by zresetowac zatrucie i uzupelnic mikstury,odwary, oleje itp