Wpis z mikrobloga

Po śniadaniu deser i kawa () Jest to moja druga kawa w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy. Wyrzuciłem ją z diety z kilku powodów i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z tej decyzji. Mimo wszystko od czasu do czasu fajnie jest sobie przyćpać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#keto #gotujzwykopem i #vegandieta
Vegan - Po śniadaniu deser i kawa (。◕‿‿◕。) Jest to moja druga kawa w przeciągu ostatn...

źródło: comment_qpErxmMpPXKxbdUjMSQOyxhzPY3ehBri.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@spiaca_kapibara: Kawę rzuciłem bez problemu chociaż myślałem, że będzie to bardzo trudne. Faktycznie pierwsze 3-5 dni było ciężkich, ale tylko psychicznie (lubię smak kawy). Jeżeli chodzi o fizycznie uzależniający czynnik to nie było problemu z kilku powodów - jestem prawie pół roku na diecie ketogenicznej (mam cały czas energię z tłuszczy), od ponad roku stosuję post przerywany (jem przez 4-12h w zależności od dnia), śpię zalecane 8h (w ciągu dnia
  • Odpowiedz
@spiaca_kapibara: Zapomniałem napisać o alternatywie :P Ja stosuję mleko migdałowe (akurat mam dostęp do produktu, który w swoim składzie zawiera tylko 3 rzeczy - wodę, migdały i szczyptę soli), 2 łyżki kakao (takie 100% niesłodzone), śmietanę (ja stosuje double cream) i dosładzam łyżką erytrytolu i cynamonu.
Oczywiście taki napój to istna bomba tłuszczowa, nie polecam jeśli nie jesteś na keto ;P
  • Odpowiedz
@Kamizi7: Akurat dzisiaj zaparzyłem kawę, bo spałem tylko 6h i pomimo tego czuje się świetnie. Myślę, że klepie podobnie (za to dłużej) i jest mniejszy zjazd gdy kofeina przestaje działać. Chociaż ciężko wysnuć wnioski, bo to dopiero druga kawa od tego czasu (2 miesiące) więc zobaczę jakie będą efekty po paru godzinach.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Kamizi7 To raczej normalne, kofeina długo utrzymuje się w organizmie więc jak ktoś pije sporo kawy to poprzeczka by uzyskać ten sam efekt rośnie
  • Odpowiedz