Wpis z mikrobloga

"Zapomniane lub mniej znane filmy ze Złotej Ery VHS" (poprzednie i kolejne tytuły ⇨ #zlotaeravhs)
Dziś film SF mający mocno rozbierzne oceny, przez jednych uważany za kultowy na poziomie 8/10, przez innych za nudziarstwo warte max 4/10.


A cóż to za kontrowersyjne dzieło ?
Postapokaliptyczny obraz o robotach, z Rutgerem Hauerem w roli głównej, w reżyserii Alberta Pyuma z 1996 roku, oparty na japońskim filmie samurajskim.

"Omega Doom" aka "Apokalipsa (robotów)".

Przyszłość.

Opustoszałą Ziemią, którą wieki temu wstrząsnęła wojna atomowa, rządzą okrutne cyborgi.

Ludzie dawno już zniknęli z jej powierzchni.

Pustkowie przemierza samotny android Omega Doom - inny niż wszystkie inne maszyny.

W czasie ostatniej bitwy maszyn i ludzi został raniony w głowę. Jego program bojowy został wymazany z uszkodzonego procesora, a on sam zaczął się zastanawiać nad różnymi zagadnieniami nieprzystającymi robotowi.

**Pewnego dnia Omega Doom trafia do zniszczonego miasteczka. Toczą tu walkę o wpływy dwie grupy maszyn - cyborgi i androidy, którym przewodzą dwa żeńskie roboty - Zed i Blackheart . Obecnie trwa między nimi rozejm. Omega podejmuje sprytną grę z obiema grupami, związaną z ukrytym gdzieś w okolicy składem broni z czasów wojny.

Każda z grup chcę zdobyć tę broń, tym bardziej że krążą pogłoski, jakoby gdzieś przeżyli ostatni ludzie, których należy bezwzględnie zgładzić.

Wędrowiec jednocześnie wspiera nielicznych, pokojowo nastawionych robo-partyzantów - Barmankę (dawną nianię) oraz samą Głowę - pozbawionego ciała androida (dawnego nauczyciela), którzy marzą o przywróceniu dawnego, "ludzkiego" ładu.**


Zwiastun.
Strona Filmweb.
Film on-line z lektorem.

#scifi #postapo #filmnawieczor #90s

Montago - "Zapomniane lub mniej znane filmy ze Złotej Ery VHS" (poprzednie i kolejne ...

źródło: comment_SbT0NYGUHAIJAr8tRIxbyB6SYvLjqiHv.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@okrim:

Szczerze, to nie pamiętam już szczegółów filmu...
Tu cyborgi wyglądają jak ludzie, a czy potem leżą rozbite to nie wiem.
Włącz sobie film, i skocz do końcówki, to jeśli to ten to może po paru scenach rozpoznasz.

Albo inny, trochę tego było na VHS, może i ten "Twój" też widziałem...
To coś starego, czy raczej już po 2000 roku mógł powstać ?
  • Odpowiedz