Wpis z mikrobloga

Mirasy, za pare dni zaczyna mi się kurs na prawojazdy, czy jest szansa żebym przez wakacje zrobił prawko? chciałbym je zrobić, zeby po prostu mi się to nie mieszało z nauką.Zazwyczaj pytałem sie znajomych straszych ile robili prawko to jeden zaczynał we wrześniu i skonczył w lutym( ale było to w czasie szkoły)
#prawojazdy
  • 13
@Harmideron: i tu jest problem, po prostu w zimę rady bym sobie nie dał ze szkoły zazwyczaj do domu wracam ok 16(#!$%@? technikum, nikomu nie polecam ;_;) a jeszcze jak bym miał jeździć w tym czasie na prawko to bym jak zdechła kura wyglądał XD. O przeludnienie raczej się nie boje jestem z miasta w którym jest pełno szkółek jazdy a ta nie jest na ten czas aż tak oblegana ;)
@Harmideron: Można wiedzieć ile lat temu robiłeś prawojazdy :P?
W dodatku znajomy co był w tej szkółce jazdy co ja idę mówił że miał 3 razy w tygodniu po 2h co daje 6 h w tygodniu a wymagane jest bodajże 30. Więc w 5 tygodni się uporam gdzieś do połowy lipca :)
@HaPPe Mogę się mylić, ale z tego co wiem, a parę kategorii już robiłem to dla kat. B, przez pierwsze 8 godzin jazd, maksymalnie na jeden dzień mogą przypaść tylko 2 godziny. Dalej, do końca maksymalnie 3 godziny. Ergo, zgodnie z prawem najszybciej zajęcia praktyczne można zrobić w 12 dni. I tak musi to rozpisać OSK, kursant może to zrobić szybciej, ale i tak formalnie jazdy muszą być rozpisane na co najmniej
@durancik2: zaczynałem kurs 4 marca, 4 czerwca skończyłem ostatnia jazdę z instruktorem (łącznie 32h jazd). Wiele zalezy od OSK i instruktora; u mnie teoria trwała 10 dni roboczych a wyjeżdzenie godzin to była kwestia uzgodnienia, najczesciej 2 jazdy po 2h w tygodniu.