Wpis z mikrobloga

PODSUMOWANIE ANKIETY Z PROPOZYCJAMI ZMIAN W RAMACH WALKI Z FAKE NEWS NA GŁÓWNEJ

W komentarzu znalezisko do wykopania!

W zeszłym tygodniu sporządziłem ankietę, w której poprosiłem was o to, abyście się wypowiedzieli, czy chcecie zmian w działaniu Wykopu na tym gruncie. Najwyższy czas podsumować jej wyniki.

Właściwie zaskoczeń nie ma, tak jak się spodziewałem - znakomita większość użytkowników ma już po dziurki w nosie obecny stan Głównej i chce, aby coś się zmieniło. Przede wszystkim potrzeba tutaj edukowania i informowania Wykopujących o tym, że złapali się na fałszywy news. Do tej pory działania @Moderacja ograniczały się jedynie do ukrycia znaleziska i dodania belki z informacją. Problem tkwi w tym, że po tego typu akcji większość użytkowników nadal nie ma pojęcia, że dali się złapać na (potencjalną) informację nieprawdziwą. Dlaczego proponuję te zmiany? Powodów jest kilka:

1) Zwiększenie transparentności działań Moderacji. Od tej pory, każde działanie na znalezisku, które znajduje się na głównej powinno skutkować automatyczną wiadomością na PW osób, które podjęły jakąś akcję (wykop, zakop, komentarz). Dość znikających bez śladu znalezisk. Pomoże, to również w powstrzymaniu cenzury krytyki wobec działania serwisu.

2) Wymusi przynajmniej na części użytkowników, którzy wezmą sobie to do serca - weryfikację tego, co właściwie wykopali i może następnym razem nauczy, żeby najpierw sprawdzić co się właściwie dostało z ich przyczyny na główną.

3) Oświadczenia Moderacji i informacje przez nich podawane przestaną znikać bez śladu.

Jak jest obecnie:
- znalezisko z działaniami Moderacji -> zostaje ukryte / usunięte -> brak feedbacku dla użytkowników.

Jak po zmianach:
- znalezisko z działaniami Moderacji -> zostaje ukryte / usunięte -> użytkownik zostaje poinformowany, może sprawdzić o co chodzi i zdecydować, czy słusznie znalezisko spadło, czy też ktoś sobie poleciał w kulki.

Najważniejsze: ma się to odbywać automatycznie! Bez ingerencji Moderacji - tak, aby zachować pełną transparentność oraz bezstronność. To jest informacja tylko dla użytkowników, że coś się zadziało. Oni sami mają ocenić, czy podjęto je prawidłowo, czy nie.

@m__b @a__s - o ile pamiętacie, to w zeszłym roku była ankieta dotycząca m.in. tagu anime. Już pomijam złamanie obietnicy rozmowy ze społecznością i ignorowanie wszelakich prób kontaktu. Do czego zmierzam, to decyzję podjęliście na podstawie głosów we właśnie ankiecie. Rozumiem, że tutaj mogę spodziewać się podobnego podporządkowania woli społeczności?

Bo wyniki pokazują miażdżącą przewagę głosów na propozycje zmian! Aż 65% głosujących chciałoby na głównej podpiętego znaleziska z wyjaśnieniem oraz wiadomości na PW. Łącznie niemal 83% opowiada się za tym, by w końcu podjęto działania względem fake news na głównej!

Piłka teraz leży po stronie administracji serwisu. Czy posłuchacie społeczności, czy schowacie głowy w piasek i będziecie udawać, że jest wszytko w porządku?

W ankiecie wzięło udział aż 1257 użytkowników!

#neuropa #4konserwy #wykop #ankieta #moderacjacontent
jaqqu7 - PODSUMOWANIE ANKIETY Z PROPOZYCJAMI ZMIAN W RAMACH WALKI Z FAKE NEWS NA GŁÓW...

źródło: comment_dYc1lKGTh5oRFCD8p8liI1XSuqA24xAB.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@grubson234567 - elo, niby odzyskałem bordo, ale pomógłbyś z wołaniem? Nawet jakbym chciał sam ogarnąć, to na laptopie firmowym nie mogę zainstalować odpowiednich wtyczek do przeglądarek.
  • Odpowiedz
@grubson234567 Na złość tobie, ani nie zaplusuje ani nie wykopie bo nie lubię bez sensownego wołania bo wykopałem to trzeba wołać.. Jak mnie to w****** to nawet nie wiesz... Kolejny raz wykopujesz/plusujesz to zaraz cie wołają.........
  • Odpowiedz
@jaqqu7: kurła, a co z notorycznym ukrywaniem wpisów w gorących, bez poinformowania użytkownika oraz bez żadnej informacji w "Naruszeniach"

Moderacja myśli, że co? Wstawiam coś, ma 200 plusów i nagle plusy przestają płynąć. Sprawdzam, a w gorących nie widać takiego wpisu
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaqqu7: wysrają się na tę Twoją ankietę.
Życzę Ci jak najlepiej cumplu, ale mam tu już konto z rok i wiem że ostatnią rzeczą o której myśli moderacja jest komfort użytkowników.
Dlatego właśnie każdy nimi gardzi.
  • Odpowiedz
@jaqqu7: no i odpisali - w skrócie MAJĄ #!$%@? że główna to prawacki ściek pełny manipulacji bo bez tego ten portal nie miałby ruchu. Nie oddamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobisz.
  • Odpowiedz