Wpis z mikrobloga

@widmo82: Zanim włożysz jakiekolwiek nawet symboliczne środki w cokolwiek polecałbym ci jednak lekkie rozeznanie tematu, bo zadając pytanie w stylu "gdzie zacząć taką zabawę" wydaje mi się, że pokazujesz, że jednak przydałoby ci się tą wiedzę trochę doszlifować. Po pierwsze poczytaj o tym czy inwestowanie w szczycie koniunktury w rekordowo wycenianą spółkę ma generalnie sens, oczywiście nie twierdzę, że na CDPR nie da się już zarobić, należy jednak się zastanowić
  • Odpowiedz
@widmo82: Ale tak jeszcze sobie pomyślałem, niewykluczone, że w dobrym momencie ci się zebrało na takie przemyślenia, wiele osób uważa, że obecna wieloletnia hossa ma się ku końcowi, sam niejako skłaniam się ku takim przemyśleniom. Jeśli teraz trochę czasu spożytkujesz na rozeznanie się w temacie to niewykluczone, że spółka/spółki, którymi byłeś zainteresowany będziesz w stanie nabyć dużo, dużo taniej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@widmo82: nie kupuje się akcji na lokalnym szczycie, akcje kupuje się po sygnale kupna, a ten nastąpi po mocnym wybiciu 225 zł i ustawia target price czyli cenę po której chcemy akcje sprzedać. Przed kupnem, zawsze miej strategie inwestycyjną danego aktywa. Mimo wszystko CDR to nie jest dobra spółka na ten moment do inwestycji ;P są lepsze, przecenione :)
  • Odpowiedz
@widmo82 ale skąd wiesz że będą po 225? Mogą się ponownie zbliżyć do 225 załóżmy w ciągu kilku dni, a po targach E3 i ogłoszeniu premiery na wiosnę 2020 kurs akcji moze runac do 130 i co ci z zakupu po 200 PLN? Teraz się akcji nie kupuje, zobacz jak się kurs konsoliduje od ponad 2 miesiący
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@karolzzr: sam pisałeś żeby kupować przy 225 :) a ja pisałem że spokojnie mogę poczekać nawet kilka lat a i tak powinno wyjść więcej niż na lokacie :)
  • Odpowiedz
@widmo82 napisalem po mocnym wybiciu 225 a nie po 225 :) czytaj uważnie, wolumen obrotu na rynku akcji ma duże znacznie jeśli chodzi o decyzje zakupu/sprzedaży. A jeśli chodzi o inwestowanie bardzo długo terminowe w CDR to w zasadzie nie ma znaczenia cyz kupisz teraz czy poczekasz na korektę bo przed spółką świetlana przyszłość
  • Odpowiedz