Wpis z mikrobloga

#mirabelkopomusz #mirabelkipolecajo #makijaz

Heja dziewczyny, szukam super ekstra podkładu, dajcie mi tu wasze święte graale dla cery mieszanej, mocno w stronę tłustej i te 2-3 małe wypryski zwykle są (korektor dobry tez dorzuccie jak coś macie na mysli, ale głównie właśnie na wypryski, pod oczy nie używam).

Zależy mi, żeby min 8h wyglądał dobrze na twarzy, nie był ciężki, nie robił maski, tylko właśnie taki flawless efekt na gębie, trochę korektora na strategiczne miejsca i żeby to tak ładnie atłasowo wyglądało, a nie jak bezwymiarowy płaski ziemniak xd

Wiem, że kurcze mam trochę wymagania z kosmosu, ale moze akurat któraś z was coś trafiła w 10 i by się podzieliła
  • 21
@Princessin80: miałam, ale mnie zapycha i o ile pierwsze 2h było ładnie to potem maskę robił :( ja teraz mam pod makijaż cetaphil, bo tak mi dermatolog każe, a na noc mam na ten trądzik kremy, a puder bambusowy też miałam, ale robił mi za bardzo płaski mat i nie trzymał makijażu zbyt dobrze według mnie
Ten i ten to IMO nadpodkłady, a mam cerę naczynkową, więc potrzebuję mocniejszego krycia. Teraz mam ten Rich Treatment i jestem bardzo zadowolona, z tego co pamiętam to ten High Performance kryje bardzo mocno, ale jeszcze bez efektu maski. Do tego puder ryżowy i masz makijaż spokojnie 12 godzin.
@superloginbulwo: Jak chcesz atlasowy efekt to bez primera sie nie obedzie. Ja wciaz szukam swojego idealu, ale porefessional, wibo unicorn drops i makeup forever ten na pory mnie zadowalały. Podklady z takich zadowalajacych, ktore spelniaja Twoje wymagania: max factor facefnity! Mac studio fix, revlon colorstay (ale mnie zapychal), l'oreal true match (krycie srednie, ale mozna dokladac i wyglada naturalnie), maybelinne superstay (ale moze robic maske). Z korektorow o mocnym kryciu polecam
@PyszneBuleczki: wiem kurcze, ale do tej pory miałam w miarę normalna cere, starczyło rano i wieczorem krem, jakiś peeling, maseczka i elegancko, jak zaczęłam tabletki brac to mi się syplo :( chyba na jakąś mezoterapię pójdę czy inne takie bajery
No a o tym korektorze z tarte czytalam podobno fajny, ostatnio mi wpadł w oko korektor jefrreya nowy, ale kurde nie ma w Polsce, a wlasnie większość go do tego z
@superloginbulwo: Ja też się z machą czuję niekomfortowo, taki efekt to tylko na wesela i inne tego typu okazje ( ͡° ͜ʖ ͡°). Myślę, ze z tego Rich Treatment powinnaś być zadowolona, bo kryje na tyle mocno ze ładnie zakrywa naczynka, ale nie robi w ogóle maski i zauważyłam, że nawet jak dasz więcej warstw to nic się nie dzieje złego, nie waży się, ani nic.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@superloginbulwo: mam podobna cerę i używam podkładu fenty, bardzo dobrze mi się sprawuje, tylko puder bambusowy bądź ryżowy do tego podkładu u mnie odpada - za sucho. Fajnie wygląda do tego za to matujący puder z rimmela. Korektory których używam to lovely i makeup revolution, oba są spoko jak za tą cenę, aczkolwiek nie są idealne. Na wypryski lepszy kamuflaż z catrice :)
@StaryZdzich: Ciężko mi je porównać, bo nie miałam innego ich podkładu. W kompakcie ma dość suchą, trochę bardziej pudrowa niz typowa podkładowa konsystencję, ale fajnie się nakłada gąbeczka. Dobrze się wtapia i nie ciemnieje.
@PyszneBuleczki: kurde właśnie ja ten ostatni też za jasny kupiłam i pod oczy to o ile, ale na gębę to już yyyyh :/ a gdzie stacjonarnie Ci się udało tart?

@Doriel: będzie macane w Douglasie, dziekoweczka :D

@sofistikejted: oo no no ten fenty też mi się gdzieś w oczy rzucił :D tylko stękają często w opiniach, że tępo się go nakłada :/ a ja ogólnie to taka w makijażu