Wpis z mikrobloga

Ktoś jest w temacie prywatnych coinów? Jest taki shit, który obserwuję - NIX, w którym się chwalą ostatnio, że wprowadzili jako pierwsi jakiś protokół sigma zamiast popularnego zerocoin i jedną z zalet jest redukcja wagi prywatnej transakcji o 94%. Ktoś jest na bieżąco z tymi prywatnymi protokołami? Zdaje się, że Monero też chciało zmniejszać wagę transakcji w jakiś sposób.
https://medium.com/@nixplatform/nix-the-first-pos-privacy-coin-to-adopt-sigma-fd0f47f72a20
#nix #kryptowaluty #monero #bitcoin
  • 3
  • Odpowiedz
@Manah: owszem chciało i to zrobiło, w październiku zostało zaimplementowane bulletproofs, co spowodowało zmniejszenie rozmiaru transakcji o > 85% (co widać na obrazku, który obrazuje rozmiar bloku), akurat o NIXie nie słyszałem, tym samym o protokole sigma, ale z tego co czytam to jakaś kopia ZCoina/ZCasha z tym, że jest to PoS, wrzucam co znalazłem na reddicie:

ZeroCoin and Zcash use zero knowledge proofs(zk-SNARK), which in theory is more secure than Monero's ring signature. All these privacy-based solutions are basically global coin mixing services, where the zero-based coins basically mix with the whole pool of currency every time (since the zero knowledge crypto makes it impossible to differentiate where it came from), while Monero's ring signature mixes from a configurable pool every time (usually 5 other inputs).

So yes, in theory, Monero is less secure than a perfect mixing that the zero-knowledge based currency does, by definition.

However, the zero currencies do have other non-trivial practical problems. From what I
taksanski_widelec - @Manah: owszem chciało i to zrobiło, w październiku zostało zaimp...

źródło: comment_x8KoQZrkBWUxIHK8LMW5rbz9GkfZjBFt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@taksanski_widelec:

Zcash for example required a trusted setup to set up the initial crypto environment, so you have to trust the people involved in the initial setup


Właśnie zgodnie z artykułem protokół Sigma ma usuwać ten
  • Odpowiedz