Wpis z mikrobloga

@szurszur: Znamienne, że na użytek zewnętrzny Rosjanie podsycają walkę polskich antysemitów z Żydami, byle skłócić Polskę z jej jedynym, za sprawą polityki zagranicznej PiSu, ważnym sojusznikiem w postaci USA. Jednocześnie, na rynek krajowy wypuszczają reżyserowane spektakle Sołowiowa(wiem, że niewymarzone źródło, chodzi o pierwsze cztery minuty filmu), przedstawiające Polaków jako wysysających antysemityzm z mlekiem matki, powielające narrację na poziomie Yaira Lapida co najmniej. Kraj, który wydał Rachmaninowa, musi umieć grać na
@Marek_Licyniusz_Krassus: czyli uznajesz, ze amerykanie zrobili to tylko po to, zeby zydzi sie od nich odczepili, ale nie rusza tego glebiej? Ja bym to rozumial, jakby USA zamieszkiwalo 60% zydow i rzucili to jako kielbase wyborcza, tak jak pis rzucil tymi reparacjami od niemcow w kierunku swoich wyborcow. Ale w USA chyba nie ma tylu zydow, co pisowcow w polsce? xD
Do kogo to jest kierowane i kto to w Niemczech czyta? Nie czasami do tej całkiem sporej mniejszości niemieckiej, która ściągała ZSRR po jego rozpadzie?


@kult_cwaniaka: Do rosyjskojezycznych z byłego ZSRR. To bardzo liczna grupa. Zarówno zwykli emigranci ekonomiczni (takze z okresu po utworzeniu Rosji) jak i zrusyfikowani w ZSRR Niemcy z Kazachstaniu itp. którzy i tak mocno czują sie rosyjskimi ludźmi.
@grypa-grypowska: Masz na myśli tę straszną uchwałę wzywającą do... sporządzenia raportu? I która, jeśli idzie o owo straszne mienie bezspadkowe, wzywa na spożytkowanie go na jakże straszne cele, takie, jak:

in the case of heirless property, the provision of property or compensation to assist needy Holocaust survivors, to support Holocaust education, and for other purposes

...nie precyzując jednocześnie, w jaki sposób miałoby się to dokładnie odbyć.

https://www.congress.gov/115/plaws/publ171/PLAW-115publ171.pdf
Jedyne, co mogą Amerykanie
@OjciecMarek: dokładnie. Nie wiem jakim cudem tak łatwo udało się zrobić z "ustawa zlecająca przedstawienie raportu jak idzie zwrot mienia ofiarom Holokaustu w kilkudziesięciu krajach" zrobić "ustawę nakazującą Polsce spłatę 350 miliardów dolarów Izraelowi".

A najgorsze jest, że to działa. Coś tam wczoraj gadałem z koleżanką w pracy, osoba dorosła, inteligentna itp. i mówi, że ona nie głoowowała ale teraz trochę się boi o tą kasę, co ją mamy Żydom dać,
@Kociol83:
@OjciecMarek:

Jest mi przykro, że Radosław Sikorski znalazł się po złej stronie tego sporu – dodał. Zdaniem Billauera Polska, chwaląc się sukcesami gospodarczymi, traci podstawowy argument – że nie stać jej na wypłacenie rekompensat. – Nie mówię, że Polska jest bogata, ale na pewno radzi sobie lepiej od wielu krajów, które rozwiązały ten problem – powiedział. Michael Schneider wylicza najważniejsze organizacje, które wypowiadały się w tej sprawie oprócz WJC