Wpis z mikrobloga

  • 0
@PurpleHaze czyli zostaje wysłać papiery i czekać na rachunek. Sprzedawca wydawał się sensowny. A jaki trik użyć następnym razem? Szło normalną wysyłką, żadnym kurierem.
  • 0
@JcL uff... Ale to akurat przesyłka dla brata na urodziny, ja już tam od dawna nie mieszkam, młody by się zdziwił gdyby smutni panowie przyszli ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@derincon: kupuj w sklepach jak gearbest albo banggood, masz troche drozej ale jest opcja wysylki do Polski metoda pozwalajaca na unikniecie VAT.
Tak samo sa na ali sprzedawcy, ktorzy tak ogarniaja temat, ale jest ich doslownie kilku.

Najlepiej dopytac na wypoku/jakims forum przed zakupem co i jak.
@BenekTG eeeee, miałem na aukcji napisane Aliexpres standart shiping a poszło listem poleconym expres czy coś takiego, przeadresowane w Szwecji i poszlo na vat juz w wer Warszawa. Nigdy nic do końca nie wiadomo.
@Ramone: Bo ASS to nie jest zawsze te same 0045 przez Paryż i Liege. Często jest tak, że w opisie jest ASS, a wysyłane jest np. Singapore Post (sam tak miałem parę razy).
Dlatego mam piękny zwyczaj przy opisywaniu udanych zakupów na AliExpress pisać, że towar wysyłany jest przez ASS 0045 lub nie. I gorąco doradzam to pozostałym Mirkom - to cenna informacja dla kolejnych zainteresowanych kupnem w tym sklepie.
@frank-n-stein no właśnie miałem wysłane pocztą singapurską. Jeszcze dziady napisali na etykiecie phone mobile mimo że to nie był telefon tylko gadżet do telefonu. Nadgorliwość chińczyka ( ͡º ͜ʖ͡º)