Wpis z mikrobloga

@Plp_: Jeśli cywilne to X-Plane 11 albo Microsoft Flight Simulator, jeśli bojowe to Il2 Battle of Stalingrad/Moscow/Kuban albo DCS (dwie darmowe maszyny, cywilny P51 i bojowy Su 27). Sam polecam Iła, bo jeśli chcesz się uczyć po kawałku to możesz sobie w ustawieniach włączyć/wyłączyć automatyke poszczególnych systemów i systematycznie w miarę doświadczenia przechodzić na sterowanie manualne, dodatkowo masz sporo poradników na necie i ceny stosunkowo niskie, a do końca maja (29.05)
@TrueGrey: Chyba kupię Ił BoS. Dobry wybór na początek? Rozumiem że zakupy z ołównej strony gdzie jest przecenka na 17$? I co, stamtąd sie potem pobiera czy można to jakoś ze steamem powiązać?
@Plp_: Bierz BoS ewentualnie BoM, chronologicznie bitwy były przed Stalingradem ale więcej 'skryptowych misji', czy 'bardziej' podstawowe samoloty są jednak w BoS.

Jak kupisz od producenta to masz na złotówki troszkę drożej ale za to 100% zysku idzie do producenta i dostajesz 'pagon' na oficjalnym forum, czasami też dodatkowe kody zniżkowe, na Steam są minimalnie niższe ceny (maks kilka złoty).

Steam'a można powiązać z kontem producenta bezpośrednio, wszystkie sytuacje powinny być
@TrueGrey: @Doctor_rock: Kupiłem Iła BoS przez stronę producenta i bardzo mi się on podoba. Co prawda gram myszką jak ostatnia #!$%@? i bardziej w stylu arcade, ale i tak mam już ten uczuć że prowadzę kawał złomu ( ͡ ͜ʖ ͡) Polecacie jakieś 3-osiowe joye? Są jakieś PDFy szkoleniowe po polsku? Jakieś poradniki jak ogarnąć mapowanie klawiszy? Bo tam jest jakaś kaszka i nawet nie
@Plp_: Z tańszych sticków, coby nie wydawać od razu miliona monet, to korzystałem z Joystick Extreme 3D Pro i co prawda jest dobry ale nie ma wielu przycisków, więc niekoniecznie będzie odpowiedni do IŁ'a, jeśli byś chciał grać full manual. Jak wrócę do domu, to mogę Ci podesłać rozpisaną całkiem fajnie klawiszologie, na pewno łatwiej się będzie połapać niż w opcjach ; )

Materiałów po polsku, żadnych nie mam ale możesz
@Plp_: a i najważniejsze, zacznij się rozglądać za opcjami headtrackingu, ja polecam open tracka i samodzielne zamontowanie stelażu, razem z kamerka, diodami kabelkami itd. zamieściłem się w 50 zł, możesz też kupić delan clipa ale tutaj za zestaw to jest jakieś 150 zł, TrackIr bym olał bo jest nieproporcjonalnie drogi do tego co oferuje(najtaniej 600 zł)
@TrueGrey: @Doctor_rock: Dzięki, tyle informacji że nic tylko czytać ( ͡ ͜ʖ ͡) ten headtracking mnie zaciekawił bo faktycznie fajny ficzer. Masz jakąś instrukcje do tego swojego? Rozumiem że wystarczy jakaś kamerka i kilka diód IR? Ilu masz calowy monitor do niego? Bo tak mi się wydaje że to by sie świetnie sprawdzalo jakbym pc podlączyl do tv 55 cali w 4K (
@Plp_: Ja korzystam z TrackIR i szczerze mówiąc wielkość monitora nie ma absolutnie znaczenia, w opcjach możesz sobie wybrać, że minimalny ruch głowy będzie obracał Twoją 'wirtualną głową' dużo bardziej, podejrzewam, że w tańszych rozwiązaniach też jest taka możliwość. Sam headtracking nie potrzebuje mocnego sprzętu, bo zazwyczaj polega na obliczaniu położenia głowy dzięki śledzeniu trzech diód.
@Plp_: @TrueGrey: dokładnie wielkość monitora nie ma znaczenia, ale w sumie jak chcesz zobacz sobie na telewizorze :) co do openTracka to tak są potrzebne 3 diody najlepiej ir, I kamerka najlepiej ps3eye(jakieś 20zl na allegro), tylko że trzeba odpowiednią wersję kupić(żeby się dało zdjąć filtr ir) no i starusienka dyskietka która jest bardzo dobrym filtrem światła widzialnego, zaraz wyślę linki do jakiś poradników