Wpis z mikrobloga

Witam
Takie pytanie 2 dni temu kupilem pierwszy samochod Mercedes Benz C180 W205 benzyna z automatyczna skrzynia 2018 rok przebieg 10 000 km praktycznie nowy samochod ale jednak uzywany wiec tu moje pytanie czy jechac do jakiegos warsztatu by mi wymienili wszystkie plyny jakies filtry itp. dodam ze calkowicie sie nie znam na samochodach a chce by wszystko dzialalo na 100% i jak najlepiej dzialalo. A ze samochod wczesniej mial kto inny to bym byl pewniejszy jak bym dal wszystko od nowa bo wtedy wiadomo co i jak. Troche chaotycznie napisane ale ogolnie mi chodzi co sie wymienia w samochodzie po kupnie uzywanego?

I drugie pytanie na ekranie wyskakuje mi komunikat przeglad A niewazny od 12 dni z tego co wyczytalem to chodzi o przeglad w ASO Mercedesa robi sie na przemian A i B ale sa to takie "#!$%@?" ze w kazdyt warsztacie mi to zrobia wiem ze mozna ten komunikat skasowac ale nie ma on jakiegos wplywu na dzialanie samochodu moim zdaniem to jest takie przypomnienie dla wlasciciela ze lepiej zrobic by sie dowiedziec co i w jakim stopniu sie zluzylo ewentualnie co do wymiany mam racje?
#motoryzacja
  • 9
  • Odpowiedz
@Rozbojnik_Alibaba_:
Wlasciciele nowych merców to w wiekszosci debile nie znajacy sie na mechanice wiec mozna bezpiecznie zalozyc ze nic nie bylo robione. Mogą byc problemy z gwarancją (a zapewniam ze ja potrzebujesz jak najdluzej przy nowym mercu) jesli pojedziesz do serwisu nieautoryzowanego
  • Odpowiedz
@Rozbojnik_Alibaba_: w mercedesie są jeszcze dodatkowe rzeczy, które są co jakiś czas do zrobienia ale to da się sprawdzić komputerem diagnostycznym. Jeśli samochód ma rzeczywiście tylko 10kkm przejechane to na 100% do wymiany olej i filtr przeciw pyłkowy i kontrola takich rzeczy jak wszystkie płyny, hamulce, światła, wycieraczki.
Jak nie masz gwarancji na niego to nie ma potrzeby jechania do ASO, dużo taniej możesz to zrobić w normalnym warsztacie, poszukaj jakie
  • Odpowiedz
A jak sprawdzic ta gwarancje bo papierow zadnych gdzie pisze gwarancja nie dostalem tylko takie ksiazeczki (instrukcja obslugi tak jakby) karte pojazdu dowod rejestracyjny i kartke z ubezpieczalni jak juz pisalem to moj pierwszy zakup i calkowicie sie nie znam a nie mam kogo spytac zbytnio
  • Odpowiedz