Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Fang: w tych rurach płynie woda oraz glony. Woda jest nasycana dwutlenkiem węgla oraz naświetlania w razie potrzeby światłem Led aby glony miały odpowiednie warunki. Z owych glonów możemy uzyskać biomasę bądź nawet w zależności od gatunku produkować biodiesla. Ta aparatura jest czysto badawcza ale już w sporo większej skali. Niektóre gatunki glonów mogą w ciągu 24h podwoić swoją masę. Do wzrostu jak wyżej wspomniałem potrzebują światła oraz dwutlenku węgla.
@koloalu: Dzieki, sadziłem ze działanie ma byc odwrotne czyli niszczyc glony. Skoro tak to zapodawaj info jak wyglada dalszy cykl pozyskiwania biomasy w warunkach uczelnianych. Uzyskuje się konkretny zdatny związek czy wymaga on dalszej "obróbki"?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bartazwu: @Fang:
Najtrudniejsze i najbardziej energochłonne jest oddzielenie glonów od wody. Jak już oddzielny można użyć jak biomasowy wsad do biogazowni. Do diesla to już trochę roboty jest niestety :/
@koloalu: Ano amerykańscy naukowcy z jutuba tym sposobem udowadniali ze ropa powstała maksymalnie kilka tysiecy lat temu co mialo byc argumentem za mlodym wiekiem ziemi. Ostateczny produkt stosowany jest jako dodatek ze wzgledu na zbyt niska kalorycznosc czy moze temperature rozpadu pod wplywem zaplonu? (glosno mysle) Dlaczego nie da się uzyskać takiego samego diesla? Cisnienie, temperatura czy moze przekształcanie związku jest zbyt kosztowne?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fang: nie będę Ci czarować, nie mam dokładnej wiedzy na ten temat. Związki te nie są identyczne i są niestety nie stabilne w czasie. Wydaje mi się że strzelasz dobrze, temp oraz ciśnie może być tu kluczem, ale niestety koszty rosną lawinowo wtedy.