Wpis z mikrobloga

Mam pytanko do was drodzy wykopowicze. Mianowicie w jakim programie tworzyć muzykę w programie do których jest dużo wirtualnych wtyczek i innych tego rodzaju dodatków, chodzi mi o tworzenie muzyki i przy okazji zrobienie jakiegoś remixa. Jakim programem najlepiej robić takie rzeczy wybrać jeden nawet najtrudniejszy program, ale w nim zostać na zawsze.

Pozdro

#tworzeniemuzyki #remixy #pytaniedoeksperta
  • 18
@Smookie: @Etiopski-Szeryf: Możecie podać przykłady utworów, bądź remixów wykonanych tylko i wyłącznie w FL Studio? Albo przykłady różnego rodzaju produkcji w innych programach? Gdzie można znaleźć informacje na temat tego w jakim programie utwór został wykonany?
@Sordi: Nie lepiej odrazu na głęboką wodę się rzucić na Abletona i już zostać w nim na zawsze? Jeśli chodzi o Avicii i Deadmau5 to tworzyli w FL Studio oraz Abletonie czy tylko jeden z nich?
@Sferox: Avicii dalej siedzi w FLu. Zobacz "In the studio with Avicii". Deadmau5 obecnie w Abletonie siedzi.

Nie ma sensu zaczynać od czegoś, czego nie zrozumiesz. Muzyki nie nauczysz się w jeden dzień. Mam dwa instrumenty, gitarę oraz kontroler midi (keyboard) i zaczynając nie grałem kompozycji Bacha tylko jakieś proste utwory.

FL nauczy Cię podstaw, ma zajebiste wbudowane wtyczki i efekty, których nauczysz się wykorzystywać, i o to w tym wszystkim
@Sordi: To zajebiście, w jakim wieku Avicii wiesz może? Bo z tego co słyszę to musisz długo siedzieć w temacie :D Jeszcze takie pytanka masz jakieś własne produkcje, bądź jakieś remixy? Można nauczyć się w FL Studio albo Abletonie tworzyć muzę/remixować na wyczucie bez znajomości teorii muzyki?
@Sferox: Avicii od 2008 (19 lat)

Siedzę jakiś czas w muzyce elektronicznej, szeroko pojętej i zebrałem trochę wiedzy.

Mam parę amatorskich produkcji, ale nie będę tego uploadować. :D

Co do ostatniego pytania - da się, ale to boli. Brak dobrego masteringu/miksu to horror dla uszu, a ma on ogromny wpływ na całą piosenkę.

No i poza tym twoje instrumenty nie mogą fałszować więc skale, skale.

Ogarnij forum flstudio.pl
@Sordi: A są specjalnie tutki poświęcone temu masteringowi / mixingowi? Tylko te 2 poszczególne rzeczy wystarczy ćwiczyć żeby coś kiedyś osiągnąć?