Wpis z mikrobloga

Siemka

Na reddicie parę dni temu jak btc tak rósł był post że gościowi zlikwidowało shorta. I tak często się przy wzrostach pojawia temat tych dźwigni, shortów i likwidacji.

Chciałem sobie doczytać wkońcu o co chodzi z tą dźwignią ale z tego co doczytałem to to jest takie jakby wzięcie kredytu, żeby móc więcej ugrać na wzrostach. Ale nie ogarniam czemu czemu w takim razie jest źle jak dana waluta rośnie?! Chyba to właśnie dobrze, ze rośnie bo ktoś na tej inwestycji więcej zarobi a oddać musi tylko to co porzyczył (+ jakieś odsetki może, nie wiem).

Czy ktoś mógłby mi prosto wyjaśnić na czym polega granie tą dźwignią i co to jest short, i czemu wbrew temu co mi się wydaje to źle jak kurs rośnie w takiej sytuacji? Może jakiś link gdzie jest to jakoś prosto i zrozumiale opisane?

#bitcoin #kryptowaluty
Curry_ - Siemka

Na reddicie parę dni temu jak btc tak rósł był post że gościowi zl...

źródło: comment_10ve1KI07gNpbIOxhAO8KH4yadxLrCWz.jpg

Pobierz
  • 7
@Curry_: Zyskujesz więcej albo tracisz więcej w zależności od lewaru.

5x = grasz 5x większą kwotą. Ruch 1% masz zysk 5% albo stratę 5%. Ruch 20% w odwrotnym kierunku likwiduje cię
20x = grasz 20x większą kwotą. Ruch 1% masz zysk 20% albo stratę 20%. Ruch 5% w odwrotnym kierunku likwiduje cię

Long = kupujesz = obstawiasz, że idzię w góre. Idzie w dół tracisz. Kupujesz otwierając, musisz sprzedać zamykając.
Short
@Maciek1916: @pawntheworld: Aaaa... no to teraz jasne. Myślałem że short i long to jest jakaś różna wersja kupowania i liczenia na wzrost. Dlatego mi nie pasowało, że ludzie płaczą na shorty jak kursy rosną. Już dużo jaśniej. Dzięki

@sheeple: Dzięki. Doczytam sobie jeszcze wszystko dokładniej później.

@goly8622: Nie nie. Granie to nie dla mnie. Nie mam nerwów ani cierpliwości. Po prostu miałem zgrzyt zawsze jak widziałem, że ludzie
@Curry_:
short / long przeciwstawne zakłady szort ze spadnie long ze urosnie,
1 btc short i cena spadła 10% gosc z shortem ma 1.1BTC teraz a z longiem 0.9 BTC tak w super uproszczeniu...
JEST MINUS o którym żadko kto mówi że utrzymanie pozycji kosztuje bitmex co 8h kasuje Ci jakis % od zakładu, % może byc dodatki lub ujemny by balansować pozycje long/short... po długim czasie nawet jak masz raje