Wpis z mikrobloga

Jedłeś kiedyś prawdziwy majonez, że plastikowy winiary nazywasz królem majonezów?


@papiez_: A co jest prawdziwym majonezem? Bo na bank próbowałem prawdziwy ocet i kielecki smakował jak ocet, a chyba majonez powinien smakować jak majonez a nie jak ocet( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@locheck: @kulass: Ja polecam zrobić samemu jeśli chce się smak doceniać (koniec końców to tylko dodatek), choć jeśli szkoda czasu to Kętrzyński jest super alternatywą ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
jedyny król majonezów to majonez Kieliecki. Polecam porównać sklad z innymi.


@LuxEtClamabunt: Jem mało majonezu, jak potrzebuje więcej np do sałatki warzywnej to robię własny. Z racji tego nie interesuje mnie skład a smak( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Winiary w ogole smaku nie ma. W konsystencji jak plynny plastik. W ogole go nie lubie


@Biszkopcik: Skoro się do smaku octu przyzwyczaiłeś to się nie dziwie( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@cecop kupiłem ostatnio 700ml kieleckiego bo wszyscy chwała ...spróbowałem i #!$%@? po czym kupiłem Winiary o wiele lepszy dla mnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@kulass: Opowiem Ci pewna historię.

Dawno temu we Francji pewien jegomość,( lub jejmość) wpadł na pomysł. Co się stanie, jeśli wykorzystam oliwę, ocet winny, sól i pieprz, a jako czynnik emulgujący żółtko jaja? Jak pomyślał, tak zrobił. Zmieszał ocet, oliwę, sól, pieprz oraz żółtko jaja i cyk, powstał majonez. Był smaczny. Ludzie zaczęli kopiować ten pomysł. Potem modyfikować, dodając krem z gorczycy czy musztardę. Eliminując oliwę, która na specyficzny smak, w
  • Odpowiedz