Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
Teraz temat pedofilii jest dość głośny. Polecą może jacyś biskupi, ale czy coś się zmieni?

Moim zdaniem nie. Dlaczego?

Według mnie problem zaczyna się w seminarium gdzie księża zaczynają swoją formację. Trwa ona w sumie 6 lat. Z tego co mój znajomy ksiądz mówił to jest dramat.

Przed wszystko siedzą sami ze sobą w seminarium. Kiszą się we własnym towarzystwie. W sumie takie kółko wzajemnej adoracji. Mało kontaktu z innymi ludźmi. I tak postępuje większość kleryków.

Władza jest hierarchiczna co uczy posłuszeństwa. Dochodzi do tego nieomylność np. rektora, jako głowy seminarium. Np. podejmuje błędna decyzję o wywaleniu kogoś z seminarium z jakiegoś powodu. Osoba, ta po wywaleniu udowadnia swoją niewinność, ale nie wraca do seminarium, bo rektor jest nieomylny...

Pełno głupich zasad (według mnie) , których muszą przestrzegać i pilnują się wzjamemnie. Dodatkowo dochodzą jacyś dewoci, którzy mogą donieść, bo im coś się nie spodobało i kleryk może mieć problem.
Np. mogą wychodzić tylko dwójkami na określony czas i wszędzie muszą iść razem. Czy to fryzjer czy znajomi. (tu kolega np. miał ziomka z którym za rogiem się rozstawali i każdy szedł w swoją stronę, potem tylko umawiali się na wspólne wejście, żeby wszystko było cacy.
Jeśli biorą wolne, to muszą uzasadnić dlaczego i opisać co będą robić.

I tak to Ci przyszli książa są chowani. Co z tego, że jakiś biskup wyleci, jak zastąpi go podobna osoba. Kleryków wychodzących bardziej do ludzi i naginajalących zasad jest mało, więc nie ma co się dziwić, że takie rzeczy się dzieją. Zmiany powinny iść już od dołu gdzie ten 18 latek idzie do seminarium.

Albo książa powinni wziąć przykład z zakonników, gdzie formacja trwa ponad 10 lat i są różne jej etapy i bardziej przygotowuje do życia i do odkrycia czy to ta droga.

#polska #neuropa #bekazprawakow #bekazkatoli #tylkoniemownikomu #kosciol #pedofilia
  • 5
@Pandorini
Dla mnie istotną zmianą byłoby oddalenie celibatu.
Wtedy księża tworząc rodziny mogliby wreszcie być jakimś przykładem i pouczać innych w kwestiach, o których mogliby mieć w końcu jakieś pojęcie ii być żywym świadectwem własnych słów.
Celibat to nie jest zdrowe zjawisko (rozmawiamy o osobach o normalnej seksualności a nie o aseksulanych), nie byłoby frustracji z tego powodu, zachowań homoseksualnych i pedofilskich, które z braku laku są praktykowane.
@Fforrespectmidgets jakiego braku laku? Gość ubiera się w cywilne ciuchy, wskakuje w samochód i po max 100-200km jest w miejscu gdzie nikt go nie zna i może iść na #!$%@? czy do klubu rwać.
Pedofile mieszać z celibatem to wg mnie pomyłka.
Homoseksualizm zastępczy niby jest np. w więzieniach, jednak tutaj to naciągane, dlaczego? Jak pisałem wyżej. Bardziej możliwe, że idą do seminarium geje, którzy nie akceptują swojej orientacji, pochodzą z rodzin
@turok2016
Ale są osobniki, których daleko szukać nie trzeba, którzy lubią wykorzystywać władze, chcą być ponad kimś i mieć na nim kontrolę, więc dla nich idealną ofiarą są dzieci. Będzie dziecko z niepelnej rodziny, uboższej, więc dla księdza to pikuś, aby sprawić by przy nim dziecko czuło się "bezpiecznie" do czasu.
Są różne dewiacje, ja nie neguje, że do seminariów nie idą homoseksualiści, ale akty homoseksualne na chlopacach to również fakt, nawet