Wpis z mikrobloga

Siemanko witam w mojej fermentorni!
Dziś dokonałem drugą warke z ekstraktów - z własnym chmieleniem. Zestaw surowców z esencjesmaku.pl pszeniczne cytrusowe 12blg ale obudził się we mnie zmysł Janusza i sentyment do harnasi na hejnał i stwierdziłem że nie grzechem będzie dosypac tam szklaneczka cukru w postaci 200g. Pomijając to że przypalilem nierozmieszany ekstrakt w garnku po dokonaniu wszelakich rytułałów na balingometrze objawia mi się ledwo 10jednostek blg. Co złego zrobiłem? Czym zgrzeszylem? Przypalenie będzie powodować zwykle wymioty, czy skończy się na torsjach?

PS. Pochwalę się że pierwszy brewkit wg znajomych wyszedł lepiej niż perły export czy zatecky z puchy, chociaż było z początku przegrane , a i kolorem znacząco odbiegalo od obrazka. ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale wchodzi jak złoto ()

#piwowarstwo
  • 11
@niebenben zastanawia mnie co mogło pójść nie tak niebenbenie, cukier wyparować nie mógł. Jesteś pewny że poprzednio też do 23l rozcienczales? Przy 20l i dwóch puchach bruntala powinno Ci wyjść minimum 12blg, natomiast nadwyżka wody mogłaby zbić to blg do takiego jak wyszło Ci tym razem
@piwowarz_pl tak, na 100% bo wyszło mi jakoś 45 pełnych butelek. Czy sprawdzanie blg po dodaniu drożdży mogło by tak przekłamać odczyt? Albo zamiast 20l te 3 dodatkowe litry? Szczególnie że była tam jeszcze nadprogramowa wstawka cukru