Wpis z mikrobloga

Cześć
Jak długo trwało u was przygotowanie zębów przed założeniem aparatu na żeby usunięcie próchnicy ewentualnie leczenie kanałowe usuwanie zęba itd. najlepiej jak ktoś leczył to niech napisze co miał robione i jak długo mu to zajęło zanim miał założony sam aparat planuje sobie założyć i chce się mniej więcej zorientować ile czasu mi to zajmie

Dodam jeszcze ze najbardziej by mnie interesował aparat lingwalny (językowy) jak ktoś zakładał i może polecić dobrą klinikę będę wdzieczny
#ortodoncja
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rozbojnik_Alibaba_: zależy pewnie od stanu uzębienia. Ja sobie usuwałem wszelkie drobne ślady próchnicy których normalnie dentysta nie chciał za bardzo ruszać i trwało to z 10 wizyt. Do tego usunięcie czterech ósemek i zdjęcie kamienia, razem z rok.
Dokładnie tak jak pisały osoby wyżej - ok pół roku, pierwsza wizyta z obejrzeniem zgryzu, pobranie wycisków itp na drugiej dowiadujesz sie o planie leczenia plus co trzeba zrobić typu wyrwać osemki. Minimum to zaleczenie wszystkich zębów i pełna higienizacja - zdejmowanie kamienia, piaskowanie itp
@Rozbojnik_Alibaba_: Liczyłęm ze to w miesiac jakoś ogarnę a tu się dowiaduje ze pól roku, rok ale trudno i tak już długo to odkładałem a jak to jest z tym gojeniem sie po wyrwaniu musze czekać aż się całkiem zagoi i dopiero pózniej iśc na usuniecie kolejnego czy np. będę mógł wyrywać co tydzień jeden. I co na początek od razu udać się do kliniki gdzie będe zakłądał i tam mi
@Rozbojnik_Alibaba_: usuwałem tydzień po tygodniu i to tylko dlatego że chirurg nie chciał mi wyrywać dwóch na raz, od razu potem jechałem 150km samochodem i nie było żadnych problemów no ale ja miałem je ładnie wyrośnięte z prostymi korzeniami, po prostu rozpychały mi inne zęby.
@Rozbojnik_Alibaba_: ok dzieki jeszcze tylko ostatnie pytanie jechac od razu do ortodonty czy pierw dentysta leczenie zebow i dopiero ortodonta swoja droga jesli pierw pojde do dentysty i mi wyleczy a pozniej sie okaze ze zab bedzie do wyrwania to troche bez sensu wiec pierw chyba do ortodonty on mi powie ewnetualnie ktore do wyrwania itd. pytam bo dentyste mam blisko a aparat bede zakladal prawie 300 km od domu wiec
@Rozbojnik_Alibaba_: tez tak myślałam na początku ze dwie za jednym razem - niestety te dolne sa gorsze, dłużej sie goja, cieżko jeść po wyrwaniu i problematyczna higiena jak masz niezagojoną dziurę w dziasle (przy wyrywaniu zatrzymanej z kości tak miałam). Min 6 tyg odstępu.
@Rozbojnik_Alibaba_ najpierw idź do ortodonty. Ja na przykład mogę wyrwać ósemki w trakcie noszenia aparatu (pewnie dlatego, że nie wyrosły, więc w leczeniu nie przeszkadzają) a z leczeniem zębów uwinęłam się jakoś w miesiąc, ale miałam raptem dwie plomby do wymienienia. Wszystko zależy od stanu Twojego uzębienia.