Wpis z mikrobloga

Cześć,
dzisiaj na parkingu spotkał mnie taki nieprzyjemny widok - kogoś najwyraźniej łapki swędziały, bo zarysowań na boku brak. I chętnie na tych łapkach bym odtworzył jego próbę, by pokazać mu co samochód "czuje" w takim momencie i przede wszystkim co myślę o braku poszanowania do cudzej własności... ale oszczędzę sobie opisywania tego, bo nie po to piszę ten post.

Czy da radę to nałożyć bez rozkręcania i jeśli tak to jak? Bawiłem się trochę, ale mi się nie udało - nie rozbierałem nigdy lusterka, więc nie wiem jak to wygląda w środku, a nie chciałem na siłę wpychać, żeby silniczków nie uszkodzić - o ile jeszcze działają. Kierunek jest ok, mruga, pęknięć żadnych nie widziałem.
Muszę rozbierać czy da radę to jakoś "wtyknąć"?

Honda Civic VIII (UFO)

#honda #civic #samochody
Koczi_92 - Cześć, 
dzisiaj na parkingu spotkał mnie taki nieprzyjemny widok - kogoś ...

źródło: comment_kdnvqIgb6tD3nuyuCSJOwAPhzKmUDQOP.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@Koczi_92: zdejmij plastikową obudowę z góry to sprawdzisz czy mechanizmy są ok. Jeśli jest wyłamane "w pionie" to będzie słabo. W poziomie generalnie się tak lusterka robi że wyłamanie w drugą stronę nie powinno go zniszczyć.
  • Odpowiedz
@Malbor: tia, a dla lepszej stabilizacji jeszcze włożę patyk do środka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@wuju84: co znaczy "wyłamane w pionie"? W sensie ktoś próbował podnieść auto do góry "za ucho"? I jak zobaczę czy mechanizmy są ok?

@wycz: u Ciebie tak samo wyglądało? Nie szło tego jakoś nastawić/wpiąć? Z zewnątrz nic na ułamane nie wygląda.

@maslom: widziałem, ale niestety na tej stronie nie
  • Odpowiedz
@Koczi_92: lusterko porusza się w poziomie, jeśli ktoś wyłamał je "w pionie" tzn na przykład uderzył z góry to mogą być poważniejsze obrażenia niż przy wyłamaniu w poziomie. Po zdjęciu obudowy tak jak w jednej z odpowiedzi powyżej będziesz widział co jest ewentualnie złamane.
  • Odpowiedz
@wuju84: Lusterko ogólnie porusza się w każdą stronę. Żeby to tak najlepiej zobrazować - zachowuje się jakby było wypięte ze stawu/zawiasu kulkowego, ale obudowa i kabelki nie pozwalają zdjąć do końca. Dlatego moje początkowe pytanie brzmiało - czy można to jakoś wpiąć. :)
  • Odpowiedz
@Koczi_92: troche inaczej bo zamiast do góry to poszło w osi i złamał się taki bumpstop i całe lusterko było wywinięte za daleko. Zaczałem je składać i wyłączyłem zapłon w odpowiednim momencie a potem odpiąłem silnik od składania lusterek i tak jeżdze teraz. Jak ogarne mechanicznie to zajme sie pierdołami i wymienie ten syf
  • Odpowiedz
@wuju84: @wycz: @maslom:
Wygląda jak ułamane... Patrząc na to ile jaa walczyłem że zdjęciem plastiku to tu z połamaniem metalu ktoś się musiał postarać... Da radę to jakoś odratować samodzielnie, czy beznadziejny przypadek?
  • Odpowiedz
@Koczi_92: słabo widać w dwóch wymiarach. ciężko powiedzieć co tam się stało. ten metal wyszedł z tego plastikowego gardła? moze po wpięciu z powrotem coś z tego bedzie
  • Odpowiedz