Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Martwiak: Dobrze wiedzieć :) Nie znam się za bardzo na sprawach japońskich ale wiem że chińczycy co najmniej nie lubią japończyków i zrobią dużo żeby zaznaczyć swoją dominację.
  • Odpowiedz
@Martwiak: wiem, że sporo kasy będą wydawać na R&D zbrojenia. Chcą mieć hipersoniczne rakiety.
Poza tym obecny premier Abe jest jest strasznym nacjonalistą. Miał kilka dziwnych wpadek.
  • Odpowiedz
@derylio1: w nacjonalizmie nie ma nic złego dopóki nie przeradza się w szowinizm.

Co najważniejsze moim zdaniem w kontekście broni japońskiej, to fakt, że mogą mieć broń atomową w kilka miesięcy. Mają paliwo, technologię i środki, żeby bez problemu dołączyć do grona mocarstw atomowych.

Brak woli politycznej i przełamania barier konstytucyjnych.
  • Odpowiedz
@Martwiak: w "szkole" obecnego premiera codziennie odczytywany przemówienie cesarza, który mówił o świecie gdzie Japonia jest w centrum świata i rozłoży swój dach na 8 stron świata. Tak, ta sama narracja, która doprowadziła do ataku na Chiny, Mandzurie i Koree. Więc nie wiem, czy ten nacjonalizm jest dobry, czas pokaże.
Wiem co japończycy robili podczas II WŚ, nie chciałbym żeby do tego wrócili. Bardzo lubię ten kraj i ludzi mieszkających tam
  • Odpowiedz