Wpis z mikrobloga

@emesc: a skąd mam rozróżniać mbity od Mbitów? Nie znam się na pojęciach informatycznych i wielkościach internetowych to skąd mam wiedzieć jak mam to policzyć? Nie wszyscy muszzą się na tym znać xd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 160
@simsyletlansmisja: jakim #!$%@? informatykiem, to jest matematyka na poziomie podstawówki. Na niczym się nie musisz znać, jak widzisz, że jednostka jest taka sama, to nie trzeba jej przeliczać.
  • Odpowiedz
  • 167
@simsyletlansmisja no a to trzeba jakiejś tajnej wiedzy informatycznej wyższego poziomu?
Jak masz 500 kg materiału do przewiezienia i taczką obrócisz 50kg w minutę to też nie umiesz policzyć ile czasu zajmie bo nie masz inżynierki z budownictwa i nie wiesz jak liczyć cement?
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
może ci to nie robi różnicy, ale przy 1.2MB/s pobierzesz 45GB w 10.5h a przy 1.2Mb/s to będzie 85h


@Aschalin: Przecież on nie pisał o MB/s tylko o MB/S! Wcale się nie dziwię, że ma problem z obliczeniem szybkości ściągnięcia gdy ma łącze w megabajtach na simens ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@simsyletlansmisja a jak masz problemy z k, m czy M to masz tu ściągę i możesz sobie zrobić szybką powtórkę z fizyki ze szkoły podstawowej. W tej samej szkole Ci też powiedzieli że bajt ma 8 bitów btw.
  • Odpowiedz
@simsyletlansmisja matematyka taka trudna, jak idziesz do sklepu to każesz sprzedawczyni odliczyć sobie należne pieniądze z twojego portfela?
Zresztą... Wystarczy użyć takiego ultra skomplikowanego narzędzia: Google, i wpisać tam TAJNE hasło: "download time calculator", tylko nikomu nie mów bo to tajemnica.
  • Odpowiedz
  • 9
@etutuit
@emesc
@duncanidaho2
Co wy #!$%@?, że to jest proste i nie trzeba być informatykiem xD? To by bylo proste, jakby nie trzeba rozróżniać megabitow od megabajtow. I o ile jak ktoś mówi normalnie poprawnie wszystko, to w potocznej mówię jak ktoś mi mówi ze ma internet 2 mega, to #!$%@? wiadomo, czy ma 2MB i pobiera 2MB/s czy 250KB/s i ma 2Mb.
  • Odpowiedz
  • 7
@Mruvek nie no faktycznie wielki problem rozróżnić b i B

Ja ostatnio byłem w mięsnym i kupowałem wędlinę. Uwierzysz że na wadze są też g, kg, mg, dag?
Chciałem kupić szynkę na kanapki a o mały włos nie kupiłem pół świniaka!
No i nie, nie trzeba by informatykiem żeby odróżniać bit i bajt, to jest informatyka level szkoła podstawowa pierwsze lekcje, elementarna wiedza.

Zaraz się okaże że trzeba być fizykiem z
  • Odpowiedz