Wpis z mikrobloga

#naukaprogramowania
W końcu dostałem wyglądającą na "poważną" ofertę na stanowisko junior java dev. Tzn. Miałem tydzień na przygotowanie SOAP web service łączący się z GUS aby zwracam informacje po REGONIE. Super... szkoda, że nigdy tego nie robiłem. Cały tydzień 12h w robocie, wczoraj chory. Dzisiaj siedzę i mam jeden dzień na zrobienie tego całego. Trzymajcie kciuki. Całość muszę oprzeć na jakimś fast tutorialu. Zaczynam od nieocenionego JavaBrains. ( ten gościu jest dowodem na to, że nawet Hindus może pięknie mówić po angielsku) jeśli macie jakieś lepsze porady to śmiało dawajcie.
  • 8
  • Odpowiedz
@Rogalwpiekarniku: ktoś Ci każe zrobić aplikacje w ramach procesu rekrutacyjnego? Czy Ty do Comarchu startujesz?

A żeby Ci pomoc, google: spring boot, a potem spring boot soap, jeśli aplikacja ma mieć jakieś webowe gui to spring boot thymeleaf

Dwa widoki albo jeden, jeden serwis, dwa-trzy kontrolery, może ze dwa komponenty.

Pisz priv jakbyś miał jakieś pytania ale aplikacji za Ciebie nie napiszę ;) no i weź pod uwagę ze jestem chory
  • Odpowiedz
ktoś Ci każe zrobić aplikacje w ramach procesu rekrutacyjnego? Czy Ty do Comarchu startujesz?


@dziki z opisu wynika że to prosty SOAP wyciągający dane z API i dostał na to tydzień, średnio wytresowany szympans ogarnie nawet z tutoriali w necie...
  • Odpowiedz
@Czarzy: chodzi mi o to ze robią sobie z niego darmowego pracownika. Ja odrzucam wszelakie oferty w których mam wykonywać zadania programistyczne na kodzie który generuje firmie przychody albo tworzenie kodu ktory będzie te przychody generował.
  • Odpowiedz
@dziki tak, rozumiem, ale akurat te zadanie jest proste i wątpię czy faktycznie ktoś chce wydymać nowicjusza na czymś co programista z pół roku expa napisze w 2 godzinki
  • Odpowiedz