Wpis z mikrobloga

@PostironicznyPowerUser: musicie być serio łatwowierni jeśli myślicie, że jakby koszt pracodawcy przy pensji "na rękę" 2500 wynosił 2500 złotych, to magicznym sposobem byście zarabiali 5000złotych
otóż nie, pracodawca też by chciał na tym skorzystać, zarabialibyście tyle samo, a pracodawca przytulałby więcej

smutne, że nie znacie realiów pracodawców w polsce i żyjecie w swojej wolnorynkowej bańce, która uregulowałaby absolutnie wszystko i nie powodowała żadnych problemów xD

polacków trzeba bić pejczem podatków i
musicie być serio łatwowierni jeśli myślicie, że jakby koszt pracodawcy przy pensji "na rękę" 2500 wynosił 2500 złotych, to magicznym sposobem byście zarabiali 5000złotych

@niochland: płace nie wzrosłyby pewnie natychmiastowo do poziomu brutto, ale wzrastałyby: dokładnie z tego samego powodu, dla którego ktokolwiek zarabia powyżej minimalnej. Popyt, podaż, te rzeczy.
@PostironicznyPowerUser: zakładając że ubezpieczenie prywatne wyniosłoby tyle samo co teraz to zarabiając 2500 na reke płaci się 2 916,00 podatku rocznie a pobiera 6000 więc jest sie na plusie 3084 to bardzo niesprawiedliwe dopiero zarabiając 4 552,54 netto tj 6 438,22 brutto wychodzi sie na 0 to naprwde niesprawiedliwe i oznacza że smiało mozna zlikiwodwac podatek dochodowy albo ustanowić kwote wolna od podatku przynajmniej 40 tysięcy
@akrmzow: poza tym to serio nie zapaliła ci się taka lampka w głowie że jednak konferencja to nie jest dobry wybór? nawet w obliczu takiej hipokryzji jaką ci właśnie udowodniłem?


@animelover_97: ja sam od dawna wiem, kto jest dokoptowany do tej opcji i ciężko to znoszę. Ale na ten moment jest to jedyna droga jaką widzę, żeby do parlamentu wprowadzić kogoś szczerze popierającego cięcia podatków i likwidację ZUS-u. I za
@niochland: no wiadomo, że jak na umowie masz 3k brutto to po zmniejszeniu podatków do zera nagle ten paskudny wyzyskiwacz Janusz płaciłby Ci tyle samo netto co miałeś wcześniej xD