Wpis z mikrobloga

Z trackingu wynika, że list zamiast do Polski trafił do Holandii. Nie wiem czy to majfrend przez pomyłkę wysłał do innego kraju, czy może wkleił w zamówieniu zły numer trackingowy (np. kogoś z Holandii kto też u niego zamawiał w tym czasie), albo przewoźnik w którymś miejscu popełnił błąd (to chyba najmniej prawdopodobna opcja?). Chińczyk mówi żebym czekał aż zostanie kilka dni do zamknięcia zamówienia i jeżeli nie przyjdzie do tej pory to żebym otworzył spór. Jakich dokumentów może ode mnie chcieć Ali? Wystarczy że w trackingu jak wół stoi, że paczka poleciała do NL/AMS zamiast do PL/WAW, czy jednak mogą chcieć skanu jakiegoś dokumentu od Poczty Polskiej, że system nie zarejestrował przesyłki o takim numerze?
#aliexpress
  • 15
  • Odpowiedz
zamówiłem też drugi raz to samo, tyle że od innego sprzedawcy i numer ma dokładnie tę samą postać i tam nie ma takiego problemu bo już się pojawiło "Despatched to OverSeas Postal Admin (From SG/SIN to PL/WAW)", czyli tak jak powinno być. Bezpośrednio z Singapuru do Warszawy.
  • Odpowiedz
@mlodziezowo-rozrywkowy: Tak jak @Plp_ napisał, w większości biorą stronę kupującego bez dowodów i to sprzedawca musi udowadaniać w razie czego, że jednak dotarło. Im lepsze konto na ali masz tym lepiej Cię traktują. Ja mam platynkę i żaden sprzedawca wyżej dupy nie podskoczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Koloses: Raz miałem przypadek że kupowałem ładowarkę z wtykiem C13, i jak przyszła to się okazało że polaryzacja w tym wtyku była wlutowana na odwrót. W porę to wyłapałem bo jakbym podpiął do baterii to by mi akumulator jebnął, lub co najmniej wytopiło by styk. Sprzedawca bronił się że przecież wspominał o tym w aukcji (i faktycznie, było drobnym druczkiem na samym dole że L+ i R- xD), ale jak
  • Odpowiedz
okazało że polaryzacja w tym wtyku była wlutowana na odwrót.


@Plp_: Co? polaryzacja w AC? Jak podłączysz wtyczkę górą w gniazdku podwójnym to tez się zmieni? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz