Wpis z mikrobloga

Dlaczego w trakcie ostatniej bańki #bitcoin w grudniu 2017 fee urosło do tak absurdalnych rozmiarów?

Z prostej przyczyny, w ciągu kilku miesięcy Bitcoin urósł kilkunastokrotnie, taki przeciętny mirek który zainwestował np. 3000$ miał do wyciągnięcia 50 000$ więc #!$%@?, kto by się przejmował fee, ludzie mając do wyciągnięcia tyle kasy #!$%@? i 500$ za fee, żeby jak najszybciej doszło.

Druga sprawa dlaczego Bitcoin stracił na dominacji 40% w ostatniej bańce?

Z podobnej przyczyny, łatwa kasa przyszła, więc można było pobawić się w hazard i zainwestować w gówna, powiedzmy 50% wypłacam 50% wkładam w losowe gówna bo co mi tam i tak jestem zarobiony.

Teraz rynek jest inny, ludzie wyciągają wnioski, kasa nie jest już taka łatwa, shity okazałay sie shitami, większość straciła.
Więc moim zdaniem Bitcoin będzie odzyskiwał swoją dominację i raczej nie liczyłbym na spektakularne wzrosty na gównach bo historia zweryfikowała co przynosi takie rozproszenie.

#kryptowaluty
  • 14
Z podobnej przyczyny, łatwa kasa przyszła, więc można było pobawić się w hazard i zainwestować w gówna, powiedzmy 50% wypłacam 50% wkładam w losowe gówna bo co mi tam i tak jestem zarobiony.


@goly8622: To jest jeden przypadek powiedzmy jako tako rozsądny.
Ja po sobie powiem, że jak zarobiłem kilkaset procent wkładu to... poczułem się bogiem inwestowania, taki mądry, taki przebiegły. No to #!$%@?! Dokładam więcej kasy. Łatwo zarobię!
No i
Więc moim zdaniem Bitcoin będzie odzyskiwał swoją dominację


@goly8622: Sam sposób obliczania współczynnika dominacji jest dupny. Wystarczy dodać nowego shita na giełdy, albo z dużą kapitalizacją początkową, albo ze sprytną pompą i już niby wielka kasa się pojawiła. Gdybyśmy nie dodawali nowych kleptowalut do zestawienia to tak: dominaca BTC by rosła. Jednak w obecnej sytuacji gdy liczy się to uwzględniając co raz to nowe shity tak liczona dominancja wcale nie musi
Dlaczego w trakcie ostatniej bańki #bitcoin w grudniu 2017 fee urosło do tak absurdalnych rozmiarów?


@goly8622: Główna przyczyna: Giełdy nie miały infrastruktury by efektywnie wykorzystywać miejsce na blockchainach. Nie robiły batching, nie używały SegWit, ich algorytmy dobierania fee były zbyt agresywne i przepłacały bez potrzeby, windując fee.
@goly8622: Tzn. że dobierały za duże fee. Do dziś jest to problem wielu portfeli.

Np. twórcy Samourai wallet bardzo się przyłożyli do poprawy tego. Sporo zmian wprowadzili u siebie w portfelu a nawet wydali afterburn, soft do przyspieszania tx dla użytkowników dziadowskich portfeli.

No i tak jak pisze @dpc8: bathing i segwit, których wiele z giełd do dziś nie obsługuje.

No i jak wiadomo spamowanie było. Wtedy to było niedługo
@goly8622: Bardzo wiele giełd usprawniło swoje transakcje, dodało SegWit i batching, więc jest dużo lepiej niż było. Ale wiele wciąż ma na to wywalone i marnuje miejsce.

Dlatego też zwiększanie bloku było bez sensu, a fee muszą być stosunkowo wysokie: użytkownicy sieci muszą mieć finansową motywację, by nie robić chlewu i używać dobrych algortymów i metod, które optymalizują wykorzystanie miejsca w blokach. Jak nie boli to ich kieszeni, to mają na