Wpis z mikrobloga

Przybieram się powoli do budowy HEVO, mam stół 220x220 i takie pole robocze zostaje w planach, wysokość pewnie 200mm bo więcej nie trzeba. Nurtuje mnie kilka kwestii, mianowicie:
-robić cebula-edition na profilach 2020 czy mimo wszystko jednak w 3030 inwestować?
-oś Z, pojedynczy czy podwójny napęd? Jak podwójny to dalej wałki 12mm czy może 4x8mm starczy?
-oś Y na wałkach 8mm czy 10mm?
Możliwe że w przyszłości wymienię X i Y na prowadnice liniowe jak budżet pozwoli. Pytam głównie ze względu na to że mam trochę części na stanie (między innymi wałki i łożyska 8mm),
Przy okazji, korzystał ktoś z klonów titana z chin i może powiedzieć jak się spisuje? Bo też mam w planach zakup.
#druk3d
  • 2
Przybieram się powoli do budowy HEVO, mam stół 220x220 i takie pole robocze zostaje w planach, wysokość pewnie 200mm bo więcej nie trzeba. Nurtuje mnie kilka kwestii, mianowicie:

-robić cebula-edition na profilach 2020 czy mimo wszystko jednak w 3030 inwestować?


@AlcoMatt:

przy takim rozmiarze w zupelnosci wystarczy 2020

-oś Z, pojedynczy czy podwójny napęd?


@AlcoMatt:

przy tym rozmiarze pojedynczy wystarczy (wszystko jest stosunkowo lekkie)

Możliwe że w przyszłości wymienię X
Przy okazji, korzystał ktoś z klonów titana z chin i może powiedzieć jak się spisuje? Bo też mam w planach zakup.

@AlcoMatt: mam dwa titany od trianglelab i nie miałem żadnych problemów.