Wpis z mikrobloga

O i mamy fana smoczych łusek z papieru


@Krytek: żadnego fana. To jest świat rządzący się swoimi prawami. Są spójne. Jeśli autor postanowił, że istnieje broń zabójcza dla smoków, to o czym my tu? W innym przypadku, możemy marudzić: "gdzie oni maja rakiety balistyczne"
Najważniejsze by wykreowany świat był konsekwentnie zbudowany. Zobacz na Tolkiena. Wymyślił całą mitologię, łącznie z językiem i nikt nie się o to nie czepia.

Tak sobie czytam
@marek-sisey-tymoszczuk: Problem w tym, że pierwszy smok Viserion poległ od magicznej lodowej lancy NK. Natomiast drugi smok został zabity 2 (trafionymi jeden za drugim w przeciągu 3sek, gdzie NK sprawiało to o wiele większy kłopot by trafić choć raz) strzałami z prymitywnej maszyny balistycznej. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Krytek: tak, pamiętam śmierć pierwszego. Zupełnie mnie zaskoczyła. Dałem się podprowadzić autorom, zapominając o podstawowej zasadzie - nie ma zabawy, gdy jesteś nieśmiertelny. Rzucisz taką grę w godzinę.
Że kolejny smok zrobił unik, a potem padł? Dobrze, bo finał musiałby być już z nami. Danka z pełną armią i tytułem pogromcy NK mogłaby żądać wszystkiego. Dosłownie wszystkiego. NK za łatwo, smok za łatwo, nikt z głównych postaci nie zginął... no coś
@marek-sisey-tymoszczuk: Nie twierdzę, że smoki lub głowne postacie nie powinny ginąć. Natomiast denerwuje mnie sposób w jaki scenarzyści wprowadzają tak nierealistyczne, idiotyczne sceny. 1) skracanie wątku NK 2) brak jakiejkolwiek taktyki w bitwie pod Winterfell 3)Euron strzela z balisty, przeładowuje i oddaje drugi strzał w przeciągu 3sek. - oba celne. 4)Strzelając z płynącej łodzi jeszcze bardziej utrudnia sobie trafienie w cel. 5) Euron strzela w smoka który jest mniejszy + nie
@Krytek: słowo klucz "budżet" zapadła decyzja. Środki rozdysponowane. Jeden odcinek kosztuje więcej niż dowolna polska produkcja. Martin się ociąga z pisaniem, czyli im więcej musimy dopisać za niego, tym bardziej to będzie wbrew wizji autora. Kropka. Lecą po kosztach do końca sezonu. Czasu mało bo trzy godziny z okładem, a wątku całkiem sporo do zamknięcia. O samym NK można by zrobić ze trzy odcinki. Przecież my właściwie nic o nim nie