Wpis z mikrobloga

  • 71
Gdybyście mieli teraz 15 lat i mając wiedzę, doświadczenia i rozkminy z dzisiaj to co byście zmienili w swoim życiu?
  • 85
  • Odpowiedz
wiedzę, doświadczenia i rozkminy z dzisiaj to co byście zmienili w swoim życiu?


@czysta: mniej bym się przejmował rzeczami, na które nie mam wpływu, mniej ufał ludziom w biznesie, nie korzystał z łatwych okazji, nie tracił czasu i zasobów na słabo rokujące związki. Ostatecznie towarzysko, biznesowo, personalnie i jakkolwiek wygryw w cholerę, ale mogło być po drodze mniej wysiłku, nerwów i rozczarowań.
  • Odpowiedz
Tak całkowicie szczerze.

1)Nie silił się na tzw. elitarne liceum, tylko poszedł do szkoły średniej z limitem punktów o 30-40 niższym niż moja liczba punktów w rekrutacji, żeby w niej mieć opinie świetnego ucznia, i czerpać z tego profity(różnego rodzaju konkursy etc);
2)Poszedł bym do pracy o parę lat wcześniej;
3)Wybrałbym technikum informatyczne nad mat-inf-fiz, miałbym zawód, mógłbym się w nim +/- realizować i nie traciłbym 3 lat na zakompleksionych nauczycieli których jedynym sposobem na motywowanie ucznia było wstawianie pał i zagrożeń 3/4 klasy;
4)W zainteresowaniach siedziałbym cały czas w fandomie sportów motorowych - i budował sobie pozycję może nie tyle eksperta, co osoby która się zna, i załapał się na staże do jakiś gówno gazetek, a może potem kto wie nawet żył z pasji
  • Odpowiedz
@eugeniusz_geniusz Zawodowe nic nie wnoszące przedmioty. Powtarzanie tego samego rok w rok. Klasa z rozszerzonym angielskim w której nie uczyli na maturę rozszerzoną, bo podzieli nas na grupy i byłem w grupie w której ja i 3 osoby na 16 ogarnialismy angielski. Reszta to żeby zdać na 30 procent, więc nauczyciel uznał, zbysmy do rozszerzenia przygotowywali się sami.
  • Odpowiedz
udzie po technikum dużo więcej ogarniali ode mnie


@eugeniusz_geniusz: To widocznie nic samemu nie robiłeś w tym kierunku, czasem pomagam kolegom z technikum (i to nie jest tak że tylko i wyłącznie z jednego w Polsce) i poziom który reprezentuje typowy uczeń 3/4 klasy możesz osiągnąć w mniej niż dwa miesiące samodzielnej nauki (mówię tylko i wyłącznie o programowaniu, wiem że są też rzeczy z innej dziedziny)
  • Odpowiedz
@zdanewicz Wsystent projektanta konstrukcji, sporo godzin, praca stresująca, stosunek zarobków do ilości godizn mocno średni. Czas poświęcony na studia przeznaczyłbym na pracę za granica i zdobycie kapitały na prowadzenie agroturystyki :)
  • Odpowiedz