Wpis z mikrobloga

Elo Mirki, co się #!$%@?ło...
Nigdy wcześniej nie miałem takiej akcji, jestem więc nieco w szoku.
Otóż gadam sobie przez telefon z cumplem tirowcem w temacie znaleziska o aktywnych hamulcach w DAF-ie. Kiedy wygłaszałem swoją myśl widzę, że na wyświetlaczu pojawia mi się info, że dzwoni do mnie ten kolega, z którym właśnie rozmawiam. Co #!$%@?? Gadam z gościem i on do mnie w tym samym czasie dzwoni. 0.o
Kompletnie zdezorientowany zauważam, że jakoś ta rozmowa zaczęła dziwnie się kleić, tak jakby kolega zaczął rozmawiać z kimś innym. Pytam go czy jest, halo, halo!... No i słyszę, że gada, ale jakby nie do mnie. I nagle zrozumiałem, że słucham w kółko około dwuminutowego ostatniego fragmentu naszej rozmowy. Przy czym nagranie zawiera tylko jego głos, mnie tam nie słychać.
O #!$%@?. Tego jeszcze w kinie nie grali.

Tldr: gadam z gościem, w tym czasie wyświetla mi się, że gość ten... dzwoni do mnie; zauważam, że słucham zapętlonego dwuminutowego nagrania jego wypowiedzi z ostatnich dwóch minut naszej rozmowy.

Złapałem za drugiego fona i nagrałem co tu się #!$%@?, bo zwątpiłem w swoje zmysły. Nagranie jest, dobrze się nagrało, mam więc nadzieję, że to nie z moim deklem jest tu coś na rzeczy.
Kolega mówi, że zdarzyło mu się to już 2 razy ok. pół roku temu w rozmowie z innym kolegą i to on był wtedy w mojej sytuacji (tzn. to on słyszał zapętlony fragment wypowiedzi osoby, z którą wtedy rozmawiał).
Używał wtedy starego, sfatygowanego telefonu, potraktował to więc jako okazję do jego wymiany.
No i #!$%@? od miesiąca ma nowy nie tylko telefon, ale i numer.
Tak więc mogłoby się wydawać, że opisywany przeze mnie bug nie jest związany z telefonem i kartą, gdyby nie to, że nagranie zawiera kwestie wypowiedziane tylko przez jednego z rozmówców.

Ergo: jeśli dobrze rozumiem, to coś nas tam cały czas nagrywa i wadliwy system w trakcie rozmowy zamiast streamingu podsuwa i zapętla ostatni (w moim przypadku dwuminutowy) plik z nagrania głosu jednego z rozmówców.

Ktoś miał coś podobnego?
#pytanie #pytaniedoeksperta #echelon #telefony
  • 7
  • Odpowiedz