Wpis z mikrobloga

@cecyl oczywiście, że tak, ale mimo to będąc pracodawcą małej firmy nie wypada pisać takiego czegoś. Pracodawca musi zaoferować sprzęt, a jeśli pracownik woli pracować na swoim to niech robi na swoim.
@Aokx: jak pracowałem zdalnie na laptopie swoim, po pracy uzywałem go nadal.. napisy z klawiatur ścierałem w rok, baterie padały po 2. nie marnował się, ale zużywał jednak szybciej ;)
@Aokx: Ale to są też inne opcje - typu "mamy komputer X wartości rynkowej 3k, jeśli chcesz lepszy albo macbooka możesz pracować na swoim", czy tam jeśli pracujesz na swoim to +200-500zł miesięcznie w ramach amortyzacji
@Aokx: to jeśli nie chcą wydać 8-15k na laptopa, to mogę zaproponować dołożenie pracownikowi bonusu za używanie swojego. Ale w tych historiach nie spotykam się z takimi przypadkami, spotykam się z kupujemy, albo nie kupujemy.
A poza 8-15k jeśli ktoś potrzebuje bardzo mocnego i/lub macbooka, to poleasingowe z i5 i ssd można kupić za lekko ponad 2k - w skali firmy it żadna oszczędność.
@qmato: awypada nie wypada. Pytanie czy to Janusze czy startup z dotacji który będzie strzałem w dziesiątkę. A może jest jeszcze inny powód. Rozumiem, że generalizowanie w kodzie jest porządne ale te mity wokół ofert pracy są w większości nie praktyczne np. zasada że własny sprzęt , tylko zdalnie = Janusze i cebulaki