Wpis z mikrobloga

@Truedetective_: Żeby nie było, że dałem 3/10 ot tak - minus punkt za nielogiczność, minus punkt za strategię i taktykę, minus punkt za plot armory, minus punkt za zabicie NK w głupi sposób, minus punkt za tanie efekciarstwo, minus punkt za kiepskie oświetlenie i minus punkt za głupotę bohaterów. Punkt za muzykę, punkt za klimat, punkt za dobre oddanie ataku hordy nieumarłych. Dałbym 4/10, ale przegieli z patosem śmierci Mormontów.
  • Odpowiedz
@szarytusz: A jakie są zasady oceniania? Trochę mnie interesuje jak ludzie do tego podchodzą. Czy oceniają odcinek porównując do innych z GoT (co powinno dawać szeroki zakres ocen), czy porównując do ogółu seriali, a wobec tego nawet najsłabszy odcinek GoT nie powinien schodzić poniżej 7, czy 6? Patrząc na imdb, czy filmweb to chyba to drugie. Na imdb nie ma średnich ocen poniżej 8,5, a ten ma 9,0.
  • Odpowiedz
@Pytongino: Rozumiem i szanuję. W takim jaki serial ma większe noty Twoim zdaniem?
Nielogiczność? jest wszędzie jak i w życiu w sytuacjach kryzysowych. Oglądałem dużo seriali jest dużo większa.
Strategia fakt dość słaba ale tłumaczę to bardzo krótkim czasem na przygotowanie jakiejkolwiek na cos konkretnego zwłaszcza gdy naradę wojenną mieli kilkanaście godzin przed bitwą po ostrzeżeniu przez Tormunda, a materiał na broń dotarał niewiele wcześniej, jak i reszta bohaterów.
Plot armory jak wszędzie, na pewno tu nie większe niż indziej po prostu got nas przyzwyczaił do czegoś innego, a zginął Edd, Lyana, Jorah, Theon, Beric, Melisandre, to i tak całkiem sporo.
Zabicie NK? wielu sie spodziewało go jako final bosa i przez to to rozgoryczenie, ale jak spojrzymy na przeszłość Aryi to możemy wywnioskować, że do tego była cały czas szkolona.
Taniego efekciarstwa
  • Odpowiedz
@Truedetective_: Do całego serialu jako tako nic nie mam. Po prostu od stracenia materiału źródłowego wszystko leci coraz niżej. Nie oglądałem wszystkich sezonów, jedynie gdzieś od 3, z poprzednich oglądałem najważniejsze rzeczy.
Odniosę się do wszystkiego.
Nielogiczność - wcześniejsza Długa Noc trwała całe pokolenie, ta trwała kilka dni/tygodni. Wszystkie przepowiednie, wskrzeszenie Jona itp. zostały zniszczone przez zabicie NK Aryą. O tym, jak jesteś ciekawy, mogę sporo napisać później. Bardziej ten punkt powinienem nazwać niekonsekwencją, niż nielogicznością.
Strategia - konnica przodem dla efektu, jeszcze bez obsydianowych mieczy, strzały pojedyncze trebuszem, zasieki z tyłu, brak łuczników, bezsensowne ustawienie Nieskalanych. Tutaj każdy widział, że było bezsensu to ustawienie, więc też nie będę się rozpisywał.
Plot armor - nikt mi nie powie, że walka Jednorękiego, giermka, jednego nieskalanego, Sama, Brienne, Jona, Daenerys czy Joraha z hordą nieumarłych w otoczeniu nie była parodią. Z nich zginął tylko Jorah. Każdy z nich miał w otoczeniu co najmniej kilkunastu nieumarłych.
NK - teleport Aryi, która nawet nie ukończyła całego szkolenia w Domu Czerni i Bieli, bo nikt mi nie powie, że szkolenie trwałoby tak krótko. Dodatkowo albo tam myła, albo dostawała wciry kijem, albo biegała po mieście. To nie był całkowicie wytrenowany Człowiek
  • Odpowiedz
@Truedetective_: Oczywiście jak w kolejnych odcinkach jakoś to wszystko spróbują ułożyć, to ocenę odcinka podniosę. To jest ocena tymczasowa, mogę powiedzieć, nie obniży się już na pewno. Na razie ocena średnia samych trzech odcinków wynosi 6, dałem 7 za pierwszy i 8 za 2, przy czym drugi odcinek spokojnie mógłby dostać 9, gdyby te wszystkie sceny pożegnać i rozmów miały jakieś zakończenie w odcinku 3
  • Odpowiedz
Strategia fakt dość słaba ale tłumaczę to bardzo krótkim czasem na przygotowanie jakiejkolwiek na cos konkretnego zwłaszcza gdy naradę wojenną mieli kilkanaście godzin przed bitwą po ostrzeżeniu przez Tormunda, a materiał na broń dotarał niewiele wcześniej, jak i reszta bohaterów.


@Truedetective_: Niezbyt wiem czemu nagle musieli się opierać na informacji Tormunda, Bran powinien obserwować armię NK. Co nie zmienia tego, że wiedzieli iż armia nadejdzie, plan powinien być gotowy, sama
  • Odpowiedz
@Jan_K: ciekawe pytanie , nawet się nie zastanawiałem nad tym tylko oceniałem odcinki względem siebie. Jak widać inni robią inaczej, dzięki za refleksje , jako serial dałbym na pewno wyżej niż jako odcinek TEJ serii który moim zdaniem no ... Nie pyknał im xD
  • Odpowiedz