Wpis z mikrobloga

Tak zauważyłem, ze wczoraj miałem święto!
7 lat picia yerby za mną!
Właśnie wtedy zamówiłem pierwszy zestaw. Nie sposób tego czasu jakoś podsumować. Spokojnie ponad 100 rodzajów yerby wypróbowanych i około 30 osób „zarażonych”. Ahhh... Część mojego życia.
#yerba #yerbamate #yerbamatewykopclub
Pobierz Siemion - Tak zauważyłem, ze wczoraj miałem święto! 
7 lat picia yerby za mną! 
Właśn...
źródło: comment_c3ZvTlXedZUQf7DqmJCFUagzCYRk6pvS.jpg
  • 15
@Blinddy: Tak żebym miał siebie porównać albo opisać zmiany na przestrzeni lat, to powiem Ci, że nic takiego się nie zmieniło. Nie uzależniłem się od yerby, nie miałem problemu odstawić jej np. na miesiąc. Jakieś efekty zdrowotne? Ja zawsze byłem z tych zdrowych, poza tym zaczął pić w liceum, więc yerba nie miała mnie z czego leczyć, ze tak powiem. Ale przykładowo u mojego ojca niesamowicie zregenerowała wątrobę, a większość moich
@TomcioPalushek: zamów najprostszy zestaw z Allegro (około 40zl), czyli 500g suszu + bombilla + matero ceramiczne + termometr (na początek mocno polecam). Smak yerby? Wybierz taki, który wydaje Ci się atrakcyjny, chciałbyś spróbować. Czy to bedzie jakaś smakową, czy klasyczna... I tak dopiero po około pół roku zaczyna się odczuwać prawdziwy smak suszu, więc nie ma co kupować teoretycznie lepszych i droższych gatunków, bo po prostu nie poczujesz prawdziwego smaku. A
@Siemion: wszędzie piszą żeby używać około 1/4 naczynia suszu przy zaparzaniu, ale czy jest jakiś stosunek susz:woda? naczynie ma jakieś 400ml. 1/4 to musiałbym wsypać prawie całą paczkę 50g. Dałem gdzieś z połowę paczki i mimo to wyszło mocne, i za gorzkie.
@zerathul: ja raczej wszędzie się spotykałem i dalej spotkam z zaleceniami od 1/4 do 3/4 naczynia. Oczywiscie polecam zacząć od tej mniejszej ilości.
Skąd tak wielkie matero? Jak ja mam próbkę 50g to 40g zapełnia dobre 90% naczynia. Polecam zmniejszyć naczynie, choćby mały, zwykły kubek. Kiedyś Cejrowski się śmiał, ze takie w Ameryce Południowej wszyscy piją z mniejszych naczyń, a w Polsce to oby jak największe xd
Co do samego picia...