Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #budujzwykopem

Kupiłem takie schody jak na foto
Materiał to świerk czyli dosyć delikatne drewno

Czym to najlepiej zabezpieczyć - bejca , lakierobejca , utwardzacz czy jakieś jeszcze inne ustrojstwo ( po montażu dla własnej wygody ) żeby wytrzymało 5-10 lat bez wydeptanych ścieżek komunikacyjnych - dodam że w domu chodzi się bez butów

Dodam również że licz się z odświeżeniem ich za kilka lat i że nic nie jest wieczne
źródło: comment_w5w3yGoyKreT0TmQtQcYZaWjZ4Nb5ktu.jpg
  • 18
@skurvol_Dominik: pewnie też będzie dobry. Nie ma co za bardzo dywagować, tylko kupić i brać się do pracy.
Jedyny kłopot, to wszystkie te lakiery jednak muszą parę dni się utwardzać, więc schody będą wyłączone z ruchu.
@skurvol_Dominik: Lakier i to nie jeden raz. Najlepiej natryskowo z 5x minimum. Ja np drzwi lakierowałem trzykrotnie.
Olej spoko, bo nie trzeba cyklinować do odświeżania ale to raczej jest nieistotne przy schodach.

/edit: Kup sobie lakier i utwardzacz osobno. Znacznie lepiej schnie i jest trwalszy z tego co wiem.
@czerpa: Za schody pod wymiar klatki schodowej ( czyli nie gotowe ) z transportem zapłaciłem 3060pln + materiały do obrobki - jeszcze nie wiem ile
Kupilem tu: https://sowosz.pl

Po zdjęciu wymiarow dostałem wizualizację jak będą wyglądać i dzisiaj mają przyjechać w paczkach gotowe do montażu podcięte na wymiar klatki schodowej

Zobacz sobie na ich stronie są realizacje innych użytkownikow - wygląda to całkiem spoko
źródło: comment_SmooaUgzX7gkXhb4m0YfgzIGecXKc7Fq.jpg
@TheHamlet Miałeś stu procentową rację - gdybym to zrobił następny raz to tylko malowanie w lakierni - tydzień machania pędzlem
@czerpa: Wygląda zajebiście :) nie spodziewałem się takiego efektu , pytałeś o koszty - 3060pln schody pod wymiar z transporte + ok 300pln bejca + lakier - dokładnie nie wiem bo cześć mam do zwrotu
Minus - schody skrzypią i to mocno
Plus wygląda to naprawdę elegancko i super się po
źródło: comment_rGQ0OTnoIGwuGyYUyC5ATyAaVq3ictdg.jpg
Minus - schody skrzypią i to mocno


@skurvol_Dominik: Mam schody też z tej firmy Sowosz już chyba z 4 lata, coś ponad 2tys dałem, też sam bejcowałem i lakierowałem. Przed skręcaniem kleiłem jeszcze porządnie klejem do drewna i na początku to prawie wcale nie skrzypiały - dopiero po latach się wyrobiły i skrzypią niemiłosiernie szczególnie w miejscu zabiegu. Ale jak za taką cenę jestem zadowolony, co do drewna to wiadomo że