Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szoprojekt_pl: no właśnie. Zacząłem robić z udemy jakiś praktyczny. I koleś pokazał no jest regrasja liniowa I to chodzi o to żeby prosta vyla jak najbliżej punktów. Robi się to taka klasa z takiego pakietu. I Elo, następny temat
  • Odpowiedz
@dupaztrupa: Zgadza się, dlatego piszę o dobrym zrozumieniu, a nie o samym robieniu. Jeśli masz trochę czasu to warto się zagłębić w niuanse, mają czasem duże znaczenie dla powodzenia poważniejszych projektów.
  • Odpowiedz
@dupaztrupa: tyle że podstawy majcy trzeba znać. Regresja liniowa czy lasy to tylko fragment ML. Ja czytałem o sckit-learn a z drugiej mańki książka do statystyki. Bez staytstyki będziesz na ślepo walił po zbiorach danych bez sensu.
  • Odpowiedz
@dupaztrupa: Przeszedłem przez parę kursów na udemy i imo trochę jest to strata czasu bo spotykasz się z czymś w stylu: "jak chcesz zrobić las losowy to zrób las <- randomforest(dane) i już jest!!!!!!!!!!". Ofc pewnie są jakieś wartościowe ale chyba nie ma co płacić żeby sprawdzić ;)

Polecam (o ile jeszcze nie znasz) książkę "Elements of Statistical Learning" dostępna na stronie autorów za free. Jest nieco po łebkach momentami
  • Odpowiedz