Wpis z mikrobloga

Kupuje dom w stanie deweloperskim, lekko ponad 100m2. Pytanie do was - ile was wyniosło wykończenie, jeśli mieliście okazje mieszkanie lub dom w takim stanie kupować? Dodajcie jeszcze ile metrów i jakie miasto. Jestem z małego miasta i się zastanawiam czy przeliczając 1.5k-2k za m2 to już „standard wyższy” czy raczej to będzie jeszcze średni. Różnie ludzie piszą. #mieszkanie #dom #remontujzwykopem #remont . Druga sprawa, myślicie ze branie architekta ma jakiś sens?
  • 8
  • Odpowiedz
@quarox: te przymiotniki niestety są bardzo często zaburzone. W tej chwili np. 20k to cena normalna za kuchnie a wyższy standard to tak od 50k, ale to np. moja subiektywna ocena.
Na ten dzień 1500 - 2000 zł za metr pozwoli przy takim metrażu na solidne wykonanie z solidnych materiałów, ale bez szaleństw pod tytułem "wyższy standard".

Jak nie masz pomysłu na mieszkanie a zależy Ci na estetyce to warto
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szcz33pan: w przypadku mieszkania, jakie mogą być koszta takiego projektanta? Orientujesz się? Zamierzam kupić 52 metry 3 pokoje+aneks i zastanawiam się czy przy budżecie ok 2k za metr wykończenia jest sens go brać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@quarox: pytanie na ile jesteś sam w stanie podjąć się wykończenia, bo koszty robocizny są wysokie a zawsze można zaoszczędzić np na lepszą kuchnię, której sam już nie zrobisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@kodijak: będą dopiero za rok budować. Myślałem żeby przede wszystkim salon i kuchnie - czyli cały dół zrobić w bardzo wysokim standardzie i górę w średnim.
  • Odpowiedz
  • 0
@kodijak: tylko ze tez np salon chce zrobić z bdb jakością sprzętu Hifi i pewnie jakiś telewizor OLED 77’ czyli sam TV jakieś 25k i sprzęt pewnie z 15k
  • Odpowiedz