Wpis z mikrobloga

@4tek: Robisz stronę, robisz własny szablon do wyświetlania stron, w tym szablonie dajesz php z get_posts + atrybuty (tag, liczba postów na stronę, kolejność, itd). Poniżej wrzucasz wyświetlenie tych pobranych postów (można użyć get_template_part() o ile szablon jest tak podzielony).
@januzi: ok, czyli nie ma takiej wbudowanej funkcji w wp.

Myślisz, że taki pomysł na sprawę nie byłby drapaniem się prawą ręką po lewym uchu?

1) do docelowej strony wrzucam dodatkowe pola (poleKategoria i poleTag)
2) w page.php robię pętle, która w razie ustawienia tych pól przekierowuje na szablon strony z tak posegregowanymi postami
3) w tak przekierowanym szablonie wykorzystuje sobie te same zmienne do ustalenia co ma być wyświetlane właśnie
@4tek: 2) własny odpowiednik page.php (szukasz po custom page template w codexie)
1) + 3) nie muszą być użyte dodatkowe pola, jeśli jakiś konkretny tag i konkretna kategoria mają być wyświetlone w połączeniu, to wystarczy właśnie je podać do get_posts
samą listę postów możesz pokazać kopiując rozwiązanie z index.php (lub z category.php), łącząc to, co pokazuje codex w przykładach do get_posts
@exdoforceteam: zrobię tak, jak radził @januzi. Wolę trochę pobawić się w kodzie niż instalować ciężką wtyczkę. Dzisiaj muszę już pociągnąć do przodu tematy typowo zawodowe, a ten wp to poboczna sprawa. Ale myślę, że jutro/pojutrze przysiądę - jak to ogarnę to wkleję dokładne info, jak to rozwiązałem + kod. Niestety zajmuje mi to nieproporcjonalnie dużo czasu, bo kminię te rzeczy niemalże od zera ale póki co wszystko idzie do przodu