Wpis z mikrobloga

Dziś dowiedziałem się, jako że firma się rozrasta i wprowadza produkcję, że mam możliwość zamiany stanowiska magazyniera na stanowisko operatora CNC i piły jednoosiowej. Praca na magazynie póki co mi odpowiada ale mam pytanie do was. Warto? Zapewne związane jest to też z podwyżką po pewnym czasie i po przyuczeniu bo zaczynałbym od kompletnego zera.
#pracbaza #cnc
  • 12
  • Odpowiedz
@Arthizo: @Andi128: @kfffasny:
Branża to profile aluminiowe. Pracując na magazynie i tak bym się uczył obsługi tych maszyn. Kwestia jest taka, że nie wiedzą czy zatrudnić magazyniera w moje miejsce i ja bym zaczął sam (jako pierwszy w firmie operowanie tą maszyną, bo jej jeszcze nie ma) bądź ja pozostaje na dotychczasowym stanowisku, a oni szukają na rynku pracy operatora CNC.
  • Odpowiedz
@amisobad: o to się nie boję raczej bo pracuję na piłach od 3 lat. natomiast nigdy nie na CNC (nawet nie widziałem z bliska). Natomiast na magazynie może spaść na mnie 500kg dłużyc aluminiowych z 8 metrów :D
  • Odpowiedz
@grombo: ja bym chociaż spróbował na cnc, skoro Ci zaproponowali i widzą w Tobie potencjał to nawet jak Ci nie pójdzie to przeciesz Cię nie zwolnią, masz szansę chyba bez ryzyka na rozwój i lepsze zarobki, co Ci szkodzi spróbować? Ale CNC od zera bez nikogo kto Ci pokażę co i jak to może być trudno
  • Odpowiedz
@grombo: Próbuj CNC. Zdobędziesz doświadczenie.

CNC będzie coraz popularniejsze. Jak złapiesz bakcyla to może oprócz obsługi, pójdziesz też w programowanie CNC. To już wyższy poziom i lepsza kasa.
  • Odpowiedz