Wpis z mikrobloga

@MA3YT: Zajmuję się projektowaniem instalacji gazowej (zbiornikowej) - grono klientów to ludzie w nowych domkach, którzy posiadają piece na ekogroszek, a którzy maja dość ciągłego brudu i po jednym sezonie przechodzą właśnie na gaz :).
@MA3YT: Fakt faktem nie jestem handlowcem, niemniej większość ludzi dzierżawi - często instalacje zbiornikowe są inwestycjami "chwilowymi" - na rok, dwa, aż do momentu, gdy nie zostanie zrobiona sieć gazowa. Dzierżawa jest oczywiście tańsza a i część prac czy odpowiedzialności nie jest na Inwestorze a właśnie firmie, która dzierżawi.
maja dość ciągłego brudu i po jednym sezonie przechodzą właśnie na gaz :).


@Obles: a co robią po następnym sezonie, jak już do nich dotrze, że wpakowali się w najdroższe źródło ciepła? ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@Juzef: Owszem - ogrzewanie gazem wychodzi najdrożej, to fakt, ale nie są to wielkie różnice jakby można było podejrzewać.
W momencie, gdy posiada się odpowiednią instalację oraz dobrze zaizolowany i zaprojektowany dom, to różnice są małe. Na prawdę małe. Owszem - generalnie wychodzi drożej i jest to niewątpliwy minus instalacji zbiornikowej (czy gazowej w ogóle), niemniej plusy w postaci wygody (klikasz i masz) oraz braku brudu to rekompensują.
Zimy, które teraz
Dżis, po co się męczyć z ekogroszkami, węglami drewnami i innym badziewiem... Ja rozumiem że cebula, ale czasami warto dołożyć kilka groszy i włożyć hajs w coś co będzie działało latami i nie będzie sprawiać problemów tak jak to jest właśnie z ogrzewaniem węglowym i podobnym. Ja mam gazowe i zawsze bronię go rekami i nogami bo to najlepsze co mogłem zrobić dla swojego domu. Jeżeli chodzi o markę to mam od
@MA3YT: o matko bosko, ja się nie spodziewoł ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
A więc: z racji tego, że nie zamierzam długo mieszkać tu gdzie mieszkam, postanowiłem nie inwestować za dużo, a z racji tego, że piec w miarę młody przerobiłem go na górne spalanie, tj. klapa z miarkownikiem pod paleniskiem i kierownice
ogrzewanie gazem


@Obles: mnie tak dokładnie chodziło oczywiście o gaz butlowy a nie rurowy.
Za ile idzie wyrwać taki propan teraz? 2zł/l, więcej, mniej?

gaz jest najrozsądniejszą opcją kiedy najważniejszym i jedynym kryterium nie są pieniądze


Oczywiście. Jedynie myślę, że nie każdy chcący czystości i wygody zniesie aż takie koszty i może po sezonie przyjść rozczarowanie. No chyba że ma kominek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dżis, po co się męczyć z ekogroszkami, węglami drewnami i innym badziewiem... Ja rozumiem że cebula, ale czasami warto dołożyć kilka groszy i włożyć hajs w coś co będzie działało latami i nie będzie sprawiać problemów tak jak to jest właśnie z ogrzewaniem węglowym i podobnym. Ja mam gazowe i zawsze bronię go rekami i nogami bo to najlepsze co mogłem zrobić dla swojego domu. Jeżeli chodzi o markę to mam od