Wpis z mikrobloga

@HamRadioOp: zmień te śmigła, to jest tragedia. Nie bez powodu sprzedawali je za 0,1$ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
U mnie dwa "niebite" eksplodowały w trakcie lotu, wolne, żrą baterię jak głupie i mają jakiś dziwny, nieprzewidywalny rozkład ciągu w stosunku do obrotów. Wylatałem na tym z 10 pakietów i po paru kretach zmieniłem na normalne.
Latam na DAL 5040 (bo tanie i mam zapas), Azure 5050 (bo
  • Odpowiedz
@tmb28: @fotograf_warszawiak: te śmigła to faktycznie śmietniki xD Normalnie używam DALPROP 5040 bo są tanie jak barszcz, ale to też nie jest perfekcja.

Przy okazji moi zbawiciele: chyba po kraksie w moim F7 gps ultra super racerze pojawiają się takie poziome pasy, mimo, że nawet wrzuciłem dodatkowy LC na zasilaniu. Może to być od uwalonych skrzydeł/silników?
HamRadioOp - @tmb28: @fotograf_warszawiak: te śmigła to faktycznie śmietniki xD Norma...

źródło: comment_4ql2jDhGk55mcTCOKvqQNi3Z5fKf6QpJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@HamRadioOp: ja mam kondensator na wejściu kabli zasilania na płytkę PDB/FC i z tego miejsca biorę zasilanie do VTX i kamery. Do tego ułożenie kabli VTX i kamery tak, aby nie były zbyt blisko kabli idących do ESC i odbiornika. Idealnie czysty obraz. Ale powodów zakłóceń może być milion. Sprzętowe też, na kamerze monster v2 miałem pasy na takim samym setupie - ma ponoć słabą sekcję filtrowania i "ten typ tak
  • Odpowiedz
@fotograf_warszawiak: tzn jak od radia? anteny mam faktycznie blisko siebie, ale wcześniej było git a efekt wzrasta wraz z większym throotle. Teoretycznie ma to sens bo 2,4ghz drugą harmoniczną sieje na 5,8.

@tmb28: Właśnie dawanie kondensatorów gdzie popadnie coś nie działa. Niby jestem elektronikiem, ale nie wiem czy dobrze robię. Mam regiel 4in1, zasilanie kamerki biorę z FC a VTX i FC zasilam bezposrednio z wtyczki XT60, oczywiscie z kondensatorem
  • Odpowiedz
DAL T5040C


@tmb28: 12zł za 4sztuki to niska cena? drogo jak cholera. Ja płace 30zł za 20sztuk GEPRC 5040 V2. 2 paczki poszły w zeszłym sezonie, teraz mam 3. 90zł za same śmigła. Jakbym miał latać DAL to bym fortune stracił, ale kiedyś przy okazji zamówie żeby sprawdzić jak latają.
  • Odpowiedz
@HamRadioOp: Sypie esc dlatego są te pasy - przynajmniej ja tak miałem. BEC był, odizolowałem esc od ramy. Pomogło połączenie mas kamery z vtx. Na pdb miałem osobne pola lutownicze od masy dla vtx i kamery. Wystarczyło połączyć. Spróbuj, tylko 1 kabel do przelutowania. Odkręć śmigła. Na 0 throttle esc nie sypie. Na 100 throttle też nie sypie - nie ma pasów na wizji. Pasy pojawiają się od 20-80 throttle, największe
  • Odpowiedz