Wpis z mikrobloga

Mireczki takie #pytanie i troche #heheszki i trochę #pracbaza

Pracuje u nas w firmie kilku Ukraińców, papierologii jest z nimi sporo.
No i przyjął się u nas pewien dobrze gadający po polsku Artem, fajny gość. Podał dane, pesel w PL już wyrobiony, wszystkie dokumenty przygotowane, no jednym słowem wszystko cycuś glancuś.

Jednak podczas rejestrowania go występował błąd... pesel wyrzucał ciągle, że jest kobietą, a nie wyglądał.
Dzwonię do niego mówię, żeby przyniósł informacje o nadaniu numeru pesel. I o to taki kwiatek.

I tu pytanie, jak to możliwe, że urząd #!$%@?ł taka kaszanę, że nikt nawet tego nie sprawdził XD
g.....2 - Mireczki takie #pytanie i troche #heheszki i trochę #pracbaza

Pracuje u ...

źródło: comment_eDAd9uGvpGXRzHumkndcXDgQND3AVMUU.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ikp: najlepsze, że oni to na miejscu załatwiają, praktycznie od ręki, stawiaja się tam osobiście, widocznie urzędy u nas bardzo tolerancyjne, nikt nie zadawał pytań. Szacun
  • Odpowiedz
@goly8622: w życiu, ja mam firmę obok która też zatrudnia ukraińców i też nie było przypadku błędu ze strony urzędu - tylko ukraińcy kombinowali, a jak kombinowali to szef (mój znajomy) ich #!$%@?ł.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@goly8622: z ciekawostek o tym żyć PESEL należy do kobiety czy mężczyzny decyduje przedostatnia cyfra. Parzysta to kobieta, nie parzysta mężczyzna
  • Odpowiedz
I tu pytanie, jak to możliwe, że urząd #!$%@?ł taka kaszanę, że nikt nawet tego nie sprawdził XD


@goly8622: Czego Ty wymagasz? Jak ja po głupi dowód rejestracyjny potrafiłem 3 razy przez 3 miesiące jeździć, bo za każdym razem 'zapomnieli' wysłać dokumentów do wytwórni papierów wartościowych. Pomijając już to, że w dobie powszechnej cyfryzacji taki dokument nie ma racji bytu, ale kilka dni i troche pieniędzy zmarnować trzeba było. Oczywiście winnych mojego straconego czasu nie ma ;)

Gdzieś tak w 2 na 5 przypadków udaje mi się załatwić coś w urzędach od ręki. Zazwyczaj trzeba mieć 2 dni wolnego i podchodzić do tematu kilka razy, cokolwiek by to nie było. Najgorsze, że 80% biurokracji i urzędników, nie jest w ogóle potrzebne i nie służy niczemu, prócz tego, że masz się #!$%@?ć i zapłacić kilka złotych za
  • Odpowiedz
spoko, zamykam temat, już się dowiedziałem, że w tej sytuacji można zmienić numer pesel. Myślałem, że Artem będzie musiał uciąć #!$%@?.


@goly8622: Albo wyjechać do ukrainu, kupić nowy paszport i wrócić
  • Odpowiedz