Wpis z mikrobloga

#retrogaming #playstation #konsole

Jako, że konsolka trafiła mi się przypadkowo i w okazyjnej cenie, moja krótka i mocno spóźniona recenzja Playstation Classic:

Zalety:

1. mała i lekka - można wpakować w torbę czy plecak i zabrać ze sobą;

2. HDMI ouput i zasilanie z USB, więc można podłączyć pod cokolwiek - w hotelu, samolocie czy oczywiście w domu;

3. jak nie masz nic lepszego do roboty, to jest pare fajnych tytułów, w które można pograć;

Wady:

1. dobór gier - PSX Classic, to powrót do korzeni, spodziewałbym się więc masy mega-hitów, pozycji kultowych, które zdefiniowały tę konsolę*. Tymczasem, na 20 tytułów sześć to zaledwie, powiedziałbym, bardzo dobre produkcje, o kolejnych siedmiu pierwszy raz słyszę a reszta, to średniaki;

2. wydajność - konsola ma słabe bebechy i to widać. Gry się przycinają i nie ma nawet mowy o płynności znanej z oryginalnego szaraka.

3. cena - konsola startowała z poziomu około 450 PLN. Dziś, wg. Ceneo można ją kupić już za 220 PLN. To nadal za dużo;

Podsumowując - takie 4/10. Nie polecam, chyba że się trafi poniżej 150 PLN... wtedy - patrz zalety.

*) Moja, luźna, bardziej europejska lista marzeń:

1. WipeOut 2097
2. Crash Bandicoot
3. Twisted Metal 2
4. Tekken 1-2-3
5. Quake 2
6. Soul Edge/Soul Blade
7. Ridge Racer
8. Alien Trilogy/Resurrection
9. Medal of Honor
10. Tomb Raider (2)
11. Colin McRae Rally 2
12. Spyro
13. Silent Hill
14. Ace Combat
15. Lomax
16. Legacy of Kain
17. Gran Turismo (2)
18. Resident Evil (2)
19. Tony Hawk's Pro Skater 2
20. Metal Gear Solid
arti040 - #retrogaming #playstation #konsole 

Jako, że konsolka trafiła mi się prz...

źródło: comment_Rhb0gSgHPS10IJQednQgVnAiB5ROXvAk.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
Wczoraj widziałem tą konsolę w Media Expert za 269zł. A co do gier, to chyba każdy swoją ulubioną listę i ciężko jest zadowolić wszystkich.
  • Odpowiedz