Wpis z mikrobloga

Notre Dame przetrwało tyle wojen, nawet druga wojne światowa. Wspaniała budowla wybudowana w 1345 roku nie przetrwała naszego świata klaunów...

Cytat od @Brzytwa_Ockhama

„Zdarzyło się w pewnym teatrze, że wybuchł pożar za kulisami. Pajac wyszedł przed kurtynę, aby powiadomić o tym publiczność.

Myślano, że to żart, i klaskano w dłonie; pajac powtórzył wiadomość; bawiono się jeszcze bardziej.
Tak właśnie myślę – koniec świata nastąpi przy ogólnym śmiechu i oklaskach dowcipnisiów, którzy będą myśleli, że to żarty”.
~ Søren Kierkegaard

#katolicyzm #clounworld #4konserwy #bekazlewactwa #francja
H.....s - Notre Dame przetrwało tyle wojen, nawet druga wojne światowa. Wspaniała bud...
  • 63
  • Odpowiedz
@Gizbert: Nie, bo Europa wcale nie zmieniła kierunku swojego "rejsu" i z chrześcijańskiej kultury, różnorodności narodów, wcale nie zrobiła się multukulturalnym ośrodkiem modernizmu XD
  • Odpowiedz
@Helsantonio_Montes: Zaraz panie z insta zaczną wrzucać, że były i widziały lub chciały tam jechać, ale nie zdążyły, bo właśnie spłonął. Taki jest ten dzisiejszy świat. Wszystko opiera się tylko na jednym #!$%@? żarcie.
  • Odpowiedz
@Greg36: U nas jest dużo środowisk eurosceptycznych, a duża część osób opowiadających się za Unią nie ma o niej zielonego pojęcia i pragnie jedynie spokoju, bo pamięta komunizm i boi się Rosji, nic więcej. Odpowiedź "tak, jestem" jeszcze nic nie znaczy. Wystarczy dobra nagonka antyunijna w telewizji publicznej i poparcie dla UE leci na łeb
  • Odpowiedz
@Helsantonio_Montes: Chyba ostatni raz takie perły architektury niszczyli Niemcy w czasie II WŚ i Bolszewicy po rewolucji. Brak mi słów na skomentowanie tego i nawet nie wyobrażam sobie, jak można coś takiego popierać. Jestem katolikiem, a gdyby coś takiego przydarzyło się Hagii Sofii, to byłbym równie zdruzgotany.
  • Odpowiedz