Wpis z mikrobloga

Notre Dame przetrwało tyle wojen, nawet druga wojne światowa. Wspaniała budowla wybudowana w 1345 roku nie przetrwała naszego świata klaunów...

Cytat od @Brzytwa_Ockhama

„Zdarzyło się w pewnym teatrze, że wybuchł pożar za kulisami. Pajac wyszedł przed kurtynę, aby powiadomić o tym publiczność.

Myślano, że to żart, i klaskano w dłonie; pajac powtórzył wiadomość; bawiono się jeszcze bardziej.
Tak właśnie myślę – koniec świata nastąpi przy ogólnym śmiechu i oklaskach dowcipnisiów, którzy będą myśleli, że to żarty”.
~ Søren Kierkegaard

#katolicyzm #clounworld #4konserwy #bekazlewactwa #francja
H.....s - Notre Dame przetrwało tyle wojen, nawet druga wojne światowa. Wspaniała bud...
  • 63
  • Odpowiedz
@Wilczek03: A no zapomniałem że demokracja się nie liczy bo ludzie są głupi i da się ich manipulować. Czyli 70% "na tak" nie wystarczy aby społeczeństwo było uznane za przekonane do UE, no ciekawe, ciekawe.
  • Odpowiedz
@WilecSrylec: Nie, nigdy się #!$%@? nie zdarzyło żeby się budynek zjarał w wyniku prac konserwatorskich xD
to wina upadłej cywilizacji śmierci, uchodźców i zgniłego kapitalizmu
  • Odpowiedz
@Serrrek: Ja #!$%@?ę xD
Czytanie ze zrozumieniem szwankuję więc wyjaśnię szerze. Miałem na myśli to, że przy przetargach nie dba się o się o wybranie odpowiedniej firmy, która zna się na swojej pracy, szanuje zasady BHP, tylko wybiera się te które chcą najmniej pieniędzy. Przy tak ważnym zabytku NIE MA miejsca na błędy. Takie prace powinno się przeprowadzać z zachowaniem najwyższej ostrożności, a nie na #!$%@?. Teraz mamy tego efekt.
  • Odpowiedz
@WilecSrylec:

Kiedyś do konserwacji zabytków wyznaczani byli ludzie mający o tym pojęcie, nie banda robotników bo mniej kasy chciała.


1) "Kiedyś", czyli kiedy?
2) To nie była konserwacja, tylko remont dachu
3) Takimi budynkami zajmują się specjaliści, ale to nie oni noszą worki z cementem, wiesz?
  • Odpowiedz
@para456: W XVI wieku ()
A czym jest remont dachu jak nie konserwacją? To nie ocieplanie bloku z wielkiej płyty tylko kilkusetletni zabytek na skalę światową. Tu nie ma miejsca na pomyłki tych co 'noszą worki z cementem'.
  • Odpowiedz
przy przetargach nie dba się o się o wybranie odpowiedniej firmy, która zna się na swojej pracy, szanuje zasady BHP, tylko wybiera się te które chcą najmniej pieniędzy.


@WilecSrylec: Nie chcę być niemiły, serio, ale tak to wygląda co najwyżej u Ciebie na wsi, a nie w stolicy cywilizowanego państwa.
Pomijając już kompletnie fakt, że nie wiem w jakim wymiarze kiedyś niby było lepiej w sprawach personelu wykwalifikowanego przy takich
  • Odpowiedz
@Serrrek: Oczywiście. Wcale Macron nie żałował pieniędzy na renowację, przez co część była zebrana z datków. Nie mam ochoty szukać źródeł, bo francuskiego nie znam, ale w Polsce jest pełno przykładów gdzie wybrano firmę tańszą, która spóźnia się z oddanie prac, latami poprawia to co #!$%@?ła.
Kiedyś renowacjami zajmował się główny architekt miasta, a do malowania fresków w Kaplicy Sykstyńskiej wybrano Michała Anioła, a nie losową firmę. Wszystko to wyjdzie
  • Odpowiedz