Wpis z mikrobloga

@klokupk Jezeli znasz date i godzine a najlepiej tez kwote to sa w stanie wyciagnac paragon z bazy. Ja z biedronki chyba po 2 miesiacach bylem w stanie wyciągnąć kopie paragonu (chociaz płatność byla kartą)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@hpiotrekh właśnie stąd pytanie. Jak mi się dziura w najkach zrobiła po miesiącu to olałem, bo wiedziałem że będą zaraz gadać że źle dobrany rozmiar, albo źle chodzone. Ale tutaj szew puścił w takim dziwnym miejscu gdzie nawet nie ma naprężeń mocnych itp
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@klokupk: nie wien ile szewc by za to wziął ale może to wygodniejsze rozwiązanie niż 9ddawanoe butów i czekanie nawet miesiąc na zwrot? Chyba, że masz w czym chodzić i nie odczujesz braku.
  • Odpowiedz
@klokupk: I pamiętaj: na pytanie o nr telefonu czy e-mail odpowiedz, że tylko pisemna forma kontaktu. Niech ślą list na adres domowy. Mają dwa tygodnie na odpowiedź. Jeśli nie dotrzymają terminu to reklamacje uznaje się za uznaną.
  • Odpowiedz
  • 0
@ten_pan_zbyniu czyli jak list nie dojdzie do mnie w ciągu 14 dni to reklamacja będzie uznana? Jak niby mam udowodnić, że nie otrzymałem tego listu wciągu tych 14 dni?
  • Odpowiedz
@Vafik: Sprostowanie: Jak obliczyć termin na odpowiedź sprzedawcy
Termin 14. dni powinien być liczony od momentu, w którym sprzedawca zapoznał się lub mógł się zapoznać z naszym żądaniem (art. 61 k.c.). Najpóźniej w 14. dniu powinniśmy otrzymać od sprzedawcy informację, czy uznaje on nasze roszczenie. Dla zachowania terminu przez sprzedawcę nie wystarczy więc nadanie listu na poczcie w 14. dniu od otrzymania naszego żądania. Kluczowe jest czy kupujący w tym terminie
  • Odpowiedz
@klokupk: No witam, student prawa here.
Nie kupowałeś przez internet? (wnoszę po tej płatności gotówką)
Jeśli sklep w regulaminie nie wyłączył rękojmi (gwarancja producenta to co innego ale na tym się na razie nie skupimy) a tego mankamentu nie było w momencie zakupu i o nim oczywiście nie wiedziałeś, to masz ustawowe 2 lata na wniesienie reklamacji z tytuły rękojmi. Do 1 roku nie trzeba udowadniać wady, bo jest domniemanie, że
J.....u - @klokupk: No witam, student prawa here.
Nie kupowałeś przez internet? (wno...

źródło: comment_rwikvP6UZf7PV4FKZdjFHxgiYVJYp7vB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz